سیاسی
روزنامه امروز
کد خبرنگار: 1687 تاریخ انتشار: 1395-10-05 / 13:32:00

عرضه داروهای جدید بیوتکنولوژی داخلی به بازار تا 5 سال دیگر

    دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری گفت: داورهای جدید بیوتکنولوژی ساخت داخل تا 5 سال دیگر به بازار دارویی کشور تزریق خواهد شد. […]

عرضه داروهای جدید بیوتکنولوژی داخلی به بازار تا 5 سال دیگر

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری گفت: داورهای جدید بیوتکنولوژی ساخت داخل تا 5 سال دیگر به بازار دارویی کشور تزریق خواهد شد.

 مصطفی قانعی با اشاره به تولید داروهای جدید بیوتکنولوژی در داخل، اظهار کرد: هم‌اکنون 95 درصد از داروهای مورد نیاز کشور در داخل تولید می‌شود و تنها 5 درصد داروهایی که مواد آن متکی به فناوری پیشرفته است، از خارج وارد می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر 20 داروی بیوتکنولوژی در بازار ایران وجود دارد و تا 5 سال دیگر داروهای جدیدی به این اقلام اضافه خواهد شد.

به گفته قانعی، تولید داروهای بیوتکنولوژیکی در کشور سودآوری بالایی دارد و دیگر کشورها نیز در این زمینه پیشرفت های قابل توجهی داشته اند و در ایران هم توانمندی برای تولید داروهای بیشتر وجود دارد.

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی‌وفناوری ریاست جمهوری تصریح کرد: امسال تولید 20 داروی دیگر نیز به شرکت‌های داروسازی واگذار شده است که با تزریق این داروها به بازار، سهم داخلی از تولید داروهای ایرانی بیشتر خواهد شد.

بر اساس اعلام روابط عمومی معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری قانعی خاطرنشان کرد: با اجرای این پروژه بین 3 تا 5 سال دیگر رتبه ایران در آسیا در حوزه داروهای زیست‌فناورانه به رتبه یک یا دو ارتقاء خواهد یافت.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری