سیاسی
روزنامه امروز
کد خبرنگار: 1687 تاریخ انتشار: 1395-10-25 / 13:37:00

۱۶ تخت روانپزشکی در بیمارستان امام حسین (ع) شاهرود افتتاح شد

    شاهرود - رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: ۱۶تخت روانپزشکی همزمان با افتتاح یک هزار تخت روانپزشکی در سراسر کشور، با حضور ویدئو کنفرانسی وزیر بهداشت افتتاح شد. […]

۱۶ تخت روانپزشکی در بیمارستان امام حسین (ع) شاهرود افتتاح شد

شاهرود - رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: ۱۶تخت روانپزشکی همزمان با افتتاح یک هزار تخت روانپزشکی در سراسر کشور، با حضور ویدئو کنفرانسی وزیر بهداشت افتتاح شد.

سید عباس موسوی در خلال افتتاح ۱۶ تخت روانپزشکی در بیمارستان امام حسین (ع) شاهرودضمن بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود درکنار پذیرش وتربیت دانشجوی دکترای تخصصی روانپزشکی، در راستای سیاست های وزارت بهداشت، تخت های روانپزشکی خود را به ۳۲ تخت ارتقاء داده است، ابراز داشت: بیماران مرد و زن  قبلا همه در یک لاین بستری  می شدند و لیکن با افزایش ۱۶ تخت جدید دو لاین جدید فعال شده و بخش های مردان و زنان از هم جدا می شود.

وی تصریح کرد: همچنین دو اتاق ایمن نیز برای بیماران حاد و پرخاشگر با استانداردهای لازم ساخته و تجهیز شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با تاکید بر لزوم ارتقای خدمات روانپزشکی اظهار داشت: اتفاق مثبت دیگر در جریان طرح تحول سلامت ارائه خدمات روان‌پزشکی و روان‌درمانی به مردم در بسیاری از مناطق و شهرستان های کشور است که خوشبختانه ردپای سلامت روان در مناطق کم برخوردار ایران با افتتاح همزمان در ۳۳ دانشگاه  ۷۴ بیمارستان در ۶۵ شهر کشور مشاهده می شود.

موسوی همچنین بابیان اینکه تجهیز بخش روانی بیمارستان امام حسین(ع) ۷۲۹میلیون ریال تا کنون هزینه در برداشته است، افزود: از این میزان ۲۸۸میلیون ریال برای ۳۳تخت بستری، ۸۹میلیون ریال آن برای تشک های مخصوص، ۲۲۴میلیون ریال برای لاکر، ۱۲۸میلیون ریال برای میزغذاخوری هر بیمار صرف شده است.

وی افزود: این بخش روانی با حضور سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و از طریق ویدئو کنفرانس به بهره برداری رسید.

در این آئین پست سی سی یو بیمارستان امام حسین (ع) شاهرود نیز با ظرفیت ۱۶ تخت به بهره برداری رسید.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری