سیاسی
روزنامه امروز
کد خبرنگار: 1687 تاریخ انتشار: 1395-11-10 / 12:41:00

عمق رسیدن به انقلاب اسلامی باید درک شود

    معاون فرهنگی و پرورشی وزارت آموزش و پرورش، گفت: عمق راه طی شده برای رسیدن به انقلاب اسلامی باید به‌ خوبی تبیین و درک شود. […]

عمق رسیدن به انقلاب اسلامی باید درک شود

معاون فرهنگی و پرورشی وزارت آموزش و پرورش، گفت: عمق راه طی شده برای رسیدن به انقلاب اسلامی باید به‌ خوبی تبیین و درک شود.

 مهدی فیض روز یکشنبه با حضور در آئین افتتاحیه پنجمین دوره نمایشگاه‌های دانش‌آموزی مدرسه انقلاب که در مدرسه شهید صالحی شفا برگزار شد، افزود: برخی‌ به ظاهر عنوان اسلام را یدک می‌کشیدند اما در باطن با انقلاب و دفاع مقدس تقابل داشتند.

فیض گفت: پیش از انقلاب اسلامی نوعی اسلام قلابی رواج پیدا کرده بود. امام خمینی(ره) به معرفی آموزه‌های پیامبر اکرم(ص) پرداختند و اسلام ناب محمدی را معرفی و به احیاء مفاهیمی همچون جهاد، شهادت و ولایت پرداختند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: دشمن به اهمیت تاثیرگذاری اسلام ناب محمدی که امام خمینی(ره) به احیای آن پرداخت پی برده بود لذا پرچم داعش را بیرون کشید و سعی کرد با استفاده از این مفاهیم والا جوانان جویای مبانی اسلامی را به سوی آموزه‌های خود دعوت کند.

فیض بیان کرد: داعش یک اسلامی است که جهاد، مبارزه و فداکاری را در مسیر اشتباه طی می کند. آنان نیز فهمیدن اسلامی که با نام جهاد و فداکاری باشد بیشتر جذب می کند. لذا یک اسلام بدلی درست کردند.

وی تصریح کرد: عمق راه طی شده برای رسیدن به انقلاب اسلامی باید به‌ خوبی تبیین و درک شود. انتظار ظهور نمی‌تواند انتظاری مفرحانه و همراه با خانه‌نشینی باشد بلکه نیاز به آمادگی با داشتن روحیه انقلابی و علمی برای مقابله با دشمن دارد.

همچنین حامد علامتی دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزی در این مراسم گفت: پنجمین دوره مدرسه انقلاب در ۳ هزار و ۵۰۰ دبیرستان متوسطه دوم دخترانه و پسرانه در ۳۱ استان برگزار می شود.

وی تصریح کرد: سه راهبرد اصلی فرهنگی در دستور کار قرار گرفته که می توان به انگیزشی و حساسیت آفرینی، بصیرت آفرینی و معرفت بخشی و رفتار سازی و تجربه آفرینی اشاره کرد.

علامتی ادامه داد: بخشنامه سلسله نمایشگاه های مدرسه انقلاب از آبان ماه به تمام استان ها ابلاغ شده است.

وی اضافه کرد: این نمایشگاه ها در سه محور دیروز ما، امروز ما و فردای ما پیگیری می شود.

دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزی گفت: پرداخت به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار اعضای اتحادیه و تشکیل ۳ هزار و ۵۰۰ گروه سرود اتقلابی از بخش های ویژه این دوره از نمایشگاه مدارس انقلاب است.

علامتی گفت: فاصله زمانی برگزاری نمایشگاه ۱۲ تا ۲۲ بهمن است.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری