سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-04-17 / 11:18:00

کرونا به اندازه جنگ جهانی در ورزش تاثیر گذار بوده است

    معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، گفت: بیماری کرونا به اندازه جنگ های جهانی اول و دوم، در ورزش تاثیر گذار بوده است. […]

کرونا به اندازه جنگ جهانی در ورزش تاثیر گذار بوده است

عبدالحمید احمدی، روز سه شنبه در افتتاحیه هشتمین همایش مکمل‌های غذایی و رژیمی که در محل هتل المپیک تهران برگزار می‌شود، افزود: کرونا باعث تغییر شرایط جهان شده و ورزش نیز تحت الشعاع این ویروس قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در تاریخ ورزش جهان، یک اتفاق و رویداد به طور مشخص باعث تعطیلی ورزش شد و آن جنگ‌های جهانی اول و دوم بود.

احمدی افزود: ویروس کرونا به اندازه جنگ جهانی در ورزش تأثیر گذار بوده و همه فعالیت‌های ورزشی را تحت الشعاع قرار داده است.

وی گفت: امیدواریم هرچه سریع‌تر با پروتکل‌های جدید بهداشتی، شرایط برای فعالیت‌های ورزشی فراهم شود.

معاون وزیر ورزش و جوانان با عنوان این مطلب که در حال حاضر فقط لیگ برتر فوتبال با شرایط سخت در حال برگزاری است، افزود: در حال حاضر فعالیت سایر رشته‌های ورزشی تعطیل است و ۲۸ هزار باشگاه ورزشی در کشور، خسارات و زیان‌های زیادی از بابت کرونا متحمل شده اند.

وی در ادامه به استفاده از مکمل‌ها در فعالیت‌های ورزشی اشاره کرد و گفت: یکی از عمده چالش‌های ما در ورزش قهرمانی، استفاده ناآگاهانه از مکمل‌ها و مواد نیروزا است که آثار و تبعات منفی ایجاد کرده است.

احمدی افزود: بررسی‌ها نشان داده است که مصرف مکمل‌ها و داروهای نیروزا در سطح باشگاه‌ها به خصوص باشگاه‌های بدنسازی، قابل توجه است. به طوری که بیش از ۷۶ درصد مردان و ۳۳ درصد زنان در باشگاه‌های بدنسازی از مکمل‌ها استفاده می‌کنند.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، گفت: ۳۸ درصد زنان و ۳۲ درصد مردان از قرص‌های لاغری و چربی سوز استفاده می‌کنند.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری