سیاسی
روزنامه امروز
کد خبرنگار: 1650 تاریخ انتشار: 1395-07-03 / 13:45:00

اشتاین‌مایر: از نمایندگان سازمان ملل در لیبی و سوریه حمایت می‌کنیم

    وزیر امور خارجه آلمان گفت: جهان امروز اکنون برای جمعیت قابل توجهی از افراد به مکانی ناامن تبدیل شده است. […]

اشتاین‌مایر: از نمایندگان سازمان ملل در لیبی و سوریه حمایت می‌کنیم

وزیر امور خارجه آلمان گفت: جهان امروز اکنون برای جمعیت قابل توجهی از افراد به مکانی ناامن تبدیل شده است.

به نقل از پایگاه اینترنتی سازمان ملل متحد، فرانک والتر اشتاین‌مایر، رئیس دستگاه دیپلماسی آلمان در سخنرانی خود در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد با بیان این که همه کشورها میان دو رویکرد مبتنی بر تعامل یا انزوا مختار هستند، تصریح کرد: ما می‌توانیم این مسیر را انتخاب کنیم که به قدرت دیپلماسی در بحران‌های سوریه و عراق و یمن اعتقاد داشته باشیم یا در این راستا بی‌تفاوت بمانیم.

اشتاین‌مایر تصریح کرد: این که جهان بتواند در یافتن راهکارهایی برای حل بسیاری از چالش‌ها موفق و پیروز باشد، بستگی به این دارد که بحران در سوریه و بحران پناهجویان به چه ترتیبی حل شود. در این راستا سازمان ملل متحد از نقشی کلیدی برخوردار است.

وزیر امور خارجه آلمان در بخشی دیگر از سخنان خود آزمایش‌های موشکی و هسته‌ای کره شمالی را محکوم کرد.

وی خاطرنشان کرد: آلمان در لیبی و یمن به حمایت‌های خود از تلاش‌های خستگی‌ناپذیر نمایندگان سازمان ملل متحد در این دو کشور ادامه می‌دهد.

اشتاین‌مایر تصریح کرد: در مورد سوریه با برقراری آتش‌بسی که اخیراً صورت گرفت، امیدها احیا شده است. زمان آن فرا رسیده که آتش‌بسی طولانی‌مدت برقرار شود تا امکان امدادرسانی به افراد نیازمند فراهم آید و در این راستا روسیه نیز دارای نقشی مهم است و باید به مسئولیت‌های خود عمل کند.

وی ادامه داد: در صورتی که ما نتوانیم موفق شویم، تمام تلاش‌ها برای تحقق صلح با انجام بمباران از میان خواهد رفت.

رئیس دستگاه دیپلماسی آلمان همچنین دولت بشار اسد را به بمباران حلب متهم کرد.

از سوی دیگر، وی با تأکید بر اهمیت تعامل و گفت‌وگو میان شرق و غرب افزود: سازمان ملل متحد باید اطمینان حاصل کند که منافع و نظرات متفاوت به تفرقه بلندمدت تبدیل نشود.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری