سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-01-23 / 16:45:00

سخنگوی فدراسیون کشتی: فعلا واگذاری خانه کشتی به وزارت ورزش امکان پذیر نیست

    سخنگوی فدراسیون کشتی گفت: در حال حاضر امکان واگذاری خانه کشتی شهید صدرزاده به شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی وزارت ورزش و جوانان وجود ندارد. […]

سخنگوی فدراسیون کشتی: فعلا واگذاری خانه کشتی به وزارت ورزش امکان پذیر نیست

محمد ابراهیم امامی با بیان این مطلب به سایت فدراسیون کشتی گفت: بر اساس خبرهایی که در برخی از رسانه‌ها منتشر شده، رؤسای دو فدراسیون شمشیربازی و جودو در مورد در اختیار قرار گرفتن خانه کشتی شهید صدرزاده به نفع فدراسیون متبوع خود مطالبی را عنوان کرده‌اند. و این در حالی است که این خانه کشتی پیش از المپیک ۲۰۱۲ و از زمان مرحوم حجت اله خطیب با توجه به نیاز مبرم کشتی به یک سالن تمرینی مناسب در اختیار فدراسیون کشتی قرار گرفته و هم اکنون نیز محل تمرینات تیم‌های ملی کشتی کشورمان برای حضور در المپیک توکیو محسوب می‌شود، این مطالب منتشر شده است.

امامی ادامه داد: پس از در اختیار قرار دادن خانه کشتی شهید صدرزاده (به فدراسیون کشتی، این فدراسیون محل اداری و امور اجرایی خود در مجموعه ورزشی شهید شیرودی را تحویل شرکت توسعه و نگهداری داد و مجموعه اداری فدراسیون نیز به خانه کشتی شهید صدرزاده انتقال یافت.

وی گفت: اگر در حال حاضر بخواهیم این سالن را تحویل شرکت تجهیز بدهیم، اولاً در آستانه المپیک توکیو که مهمترین رویداد ورزشی جهان محسوب می‌شود و کشتی نیز از شانس‌های اصلی کسب مدال در المپیک است از داشتن یک مجموعه تمرینی برای تیم‌های ملی خود نیز محروم می‌شود و ثانیاً مکانی برای انجام امور اداری فدراسیون به جهت پیشبرد کارهای اجرایی در اختیار نخواهیم داشت.

امامی اظهار داشت: فدراسیون کشتی ثابت کرده همیشه در بحث منافع ملی پیشگام بوده و تعاملات لازم را با نهادهای ذیربط از جمله وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و شرکت توسعه و نگهدرای اماکن ورزشی دارد اما تا زمانی که ساختمان در دست احداث آکادمی کشتی در مجموعه ورزشی آزادی تعیین تکلیف نشود و یا ما محل مناسبی را برای برگزاری تمرینات و اردوهای آماده سازی و همچنین امور اداری ورزش کشتی در اختیار نگیریم، عملاً امکان واگذاری این سالن را نداریم.

وی در مورد روند ساخت ساختمان آکادمی ملی کشتی افزود: روند ساخت این آکادمی حدود ۸۰ درصد پیش رفته اما حدود ۸ ماه است که کار توسط مجری متوقف شده است ضمن اینکه کارشناسان فنی فدراسیون کشتی ایرادات اساسی را به این پروژه وارد دانسته‌اند و تا زمانی که این پروژه تعیین تکلیف نشود و نحوه و زمان واگذاری آن به فدراسیون کشتی مشخص نگردد امکان واگذاری خانه کشتی شهید صدرزاده به شرکت تجهیز مقدور نیست. البته ما امیدواریم که در یکی دو هفته آینده در جلسه‌ای با حضور مسئولان فدراسیون کشتی، وزارت ورزش و جوانان و مجری این طرح در مورد این پروژه با توجه به نیازهای اصلی ورزش کشتی که ساخت یک فضای اداری و سالن استاندارد در کنار این آکادمی کشتی است، تصمیم گیری شود.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری