سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-06-25 / 23:58:00

ترامپ: ما شاهد آغاز یک خاورمیانه جدید هستیم!

    رئیس جمهوری آمریکا در مراسم امضای توافقنامه ننگین سازش میان رژیم صهیونیستی با دو کشور بحرین و امارات متحده عربی، مدعی «آغاز یک خاورمیانه جدید» شد. […]

ترامپ: ما شاهد آغاز یک خاورمیانه جدید هستیم!

به نقل از بی بی سی، «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا که در مراسم انعقاد توافقنامه ننگین سازش میان رژیم صهیونیستی با کشورهای بحرین و امارات در کاخ سفید حضور داشت، امضای این توافقنامه را «سرآغاز یک خاورمیانه جدید» خواند!

ترامپ خطاب به جمعیت شرکت کننده در این مراسم در کاخ سفید مدعی شد: «پس از دهه‌ها اختلاف و تعارض، ما آغاز یک خاورمیانه جدید را ثبت کردیم». وی در ادامه ادعاهای خود افزود: «ما امروز اینجائیم تا مسیر تاریخ را تغییر دهیم».

رئیس جمهور آمریکا همچنین ابراز امیدواری کرد که سایر کشورهای جهان از این اقدام امارات و بحرین پیروی کنند؛ این در حالی است که ملت فلسطین از تمام کشورهای جهان می‌خواهد تا زمان حل و فصل کامل مناقشه فلسطین- اسرائیل، از برقراری روابط دیپلماتیک با رژیم تل آویو خودداری کنند.

«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز با استقبال از این توافق سازش مدعی شد: «امروز هسته اصلی تاریخ است؛ امروز منادی طلوع جدید صلح است!»

عادی سازی روابط اسرائیل با دو کشور عربی بحرین و امارات متحده عربی در حالی صورت می‌گیرد که ظرف چند دهه گذشته، اکثریت کشورهای عربی علاوه بر تحریم رژیم صهیونیستی، برقراری روابط دیپلماتیک با این رژیم را منوط به حل و فصل کامل مناقشه فلسطین می‌کردند.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری