سیاسی
روزنامه امروز
کد خبرنگار: 1650 تاریخ انتشار: 1395-07-14 / 13:50:00

وزیر بهداشت با مقامات بهداشتی جهان دیدار و گفتگو کرد

    وزیر بهداشت کشورمان، در نشست کمیته منطقه مدیترانه شرقی، گزارشی از وضعیت بهداشتی منطقه و اقدامات ایران را مطرح کرد. […]

وزیر بهداشت با مقامات بهداشتی جهان دیدار و گفتگو کرد

وزیر بهداشت کشورمان، در نشست کمیته منطقه مدیترانه شرقی، گزارشی از وضعیت بهداشتی منطقه و اقدامات ایران را مطرح کرد.

به نقل از وبدا، دکتر سید حسن هاشمی که به منظور شرکت در شصت و سومین نشست کمیته منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت به قاهره سفر کرده است در سخنرانی رسمی خود گزارشی از وضعیت بهداشتی منطقه مدیترانه شرقی و اقدامات ایران در راستای سیاست های بهداشتی این سازمان ارائه داد.

وزیر بهداشت در حاشیه برگزاری این نشست با خانم مارگارت چان رئیس سازمان جهانی بهداشت دیدار و گفتگو کرد.

دکتر هاشمی همچنین در دیدار جداگانه ای با وزیر بهداشت عمان در خصوص مهمترین مسائل بهداشتی کشورهای منطقه و دو کشور گفتگو کرد.

در شصت و سومین نشست کمیته منطقه ای شرق مدیترانه سازمان جهانی بهداشت، اسناد پوشش همگانی سلامت، پزشک خانواده، تقویت خدمات آزمایشگاه های سلامت، حذف ویروس فلج اطفال، بیماری های نوپدید و بازپدید شامل تب دنگو و تب زرد، پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر، مقررات بین المللی سلامت، سیستم اطلاعات سلامت مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

در این نشست که از ۱۲ تا ۱۵ مهر ماه در قاهره برگزار می شود، هشتمین جایزه بنیاد کویت برای سال ۲۰۱۵ به دلیل تحقیقات و فعالیت در حوزه کنترل سرطان، بیماری های قلبی و دیابت در منطقه مدیترانه شرقی به خانم دکتر نضال صراف زادگان استاد رشته بیماری های قلب و عروق و مدیر موسسه تحقیقات قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اهدا شد.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری