سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1400-09-22 / 13:25:00

همکاری بورس کالای ایران با سوریه؛ فرصتی در دل تحریم

    عضو هیات مدیره بورس کالای ایران با اشاره به ظرفیت‌های این بازار برای پذیرش کالاهای مختلف، همکاری بورس‌های کالایی ایران و سوریه را فرصتی در دل تحریم‌ عنوان کرد. […]

همکاری بورس کالای ایران با سوریه؛ فرصتی در دل تحریم

محمودرضا الهی فرد  ، با بیان اینکه با توجه به شرایط تحریم، همکاری تجاری ایران و سوریه از مسیر بورس‌های کالایی که می‌تواند از طریق معاملات پایاپای و تهاتری و یا سایر سازوکارهایی که طرفین این همکاری در نظر گرفته‌اند، اهداف سیاست‌گذاران را محقق کند، اظهار کرد: قطعا در صورت گشایش در روابط بین‌الملل و امکان انجام مبادلات پولی بین‌المللی، بورس کالای ایران پتانسیل بالایی برای همکاری با بورس‌های کالایی دنیا خواهد داشت.

وی به برنامه همکاری بورس کالای ایران با بورس کالای سوریه اشاره کرد و گفت: اقداماتی از جنس همکاری‌های مشترک بین بورس کالای ما و بورس‌های کالایی خارجی،   رویکردی مثبت و در راستای توسعه مراودات تجاری است که می‌تواند آثار مثبتی هم بر روند بازارها و هم برای اقتصاد کشور به همراه داشته باشد. البته در حال حاضر در شرایط تحریم به سر می‌بریم و با توجه به تحریم‌ها و محدودیت‌های ناشی از عدم پذیرش مقررات FATF، امکان مبادلات پولی از طریق سیستم بانکی امکان‌پذیر نیست.

عضو هیات مدیره بورس کالای ایران ادامه داد:  بنابراین، شاید در گام نخست نباید انتظار ارتباطات بین‌المللی گسترده‌ای از بورس کالای کشور داشت اما همکاری بورس کالای ایران با بورس کالای سوریه از موارد خاصی است که شاید در شرایط کنونی بتواند از طریق معاملات پایاپای و تهاتری و یا سایر سازوکارهایی که طرفین این همکاری در نظر گرفته‌اند، تا اهداف سیاست‌گذار را محقق کند. اما قطعاً در صورت رفع تحریم‌ها و گشایش در روابط بین‌الملل و امکان انجام مبادلات پولی بین‌المللی، بورس کالای ایران پتانسیل بالایی برای همکاری با بورس‌های کالایی دنیا را خواهد داشت.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری