سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1401-03-02 / 22:05:00

کشورهای آمریکای لاتین به تحریم‌های واشنگتن علیه روسیه نمی‌پیوندند

    مدیر سازمان اطلاعات خارجی روسیه امروز اعلام کرد: کشورهای آمریکای لاتین به تحریم‌های آمریکا علیه روسیه نمی‌پیوندند. […]

کشورهای آمریکای لاتین به تحریم‌های واشنگتن علیه روسیه نمی‌پیوندند

به نقل از خبرگزاری تاس، «سرگئی ناریشکین» مدیر سازمان اطلاعات خارجی روسیه امروز دوشنبه اعلام کرد که اکثر کشورهای آمریکای لاتین تمایلی برای پیوستن به تحریم‌ های آمریکا علیه روسیه ندارند.

مدیر سازمان اطلاعات خارجی روسیه در این خصوص ادامه داد: منطبق با اطالاعاتی که به دست سازمان اطلاعات خارجی روسیه رسیده است، اکثر کشورهای آمریکای لاتین تمایلی برای پیروی بدون قید و شرط از درخواست های دولت بایدن برای محکوم کردن عملیات ویژه نظامی مسکو در اوکراین و پیوستن به تحریم‌ های غرب علیه روسیه ندارند.

وی سپس افزود: وزارت خارجه آمریکا به شدت نگران است که تلاش‌ های بیشتر برای جلب حمایت کشورهای آمریکای لاتین در ارتباط با اوکراین، به ایجاد موانعی برای پیشبرد منافع واشنگتن در آمریکای لاتین منجر شود.

«سرگئی ناریشکین» در این خصوص اضافه کرد که واشنگتن هم اطلاع دارد که سران کشورهای آمریکای لاتین از گفتگو در خصو با این موضوع اجتناب می‌ کنند و اولویت را به مشکلات داخلی و منطقه‌ ای می‌ دهند.

این در حالیست که پیشتر برخی منابع آمریکایی ادعا کرده بودند که کشورهای آمریکای لاتین در راستای پیروی از تحریم های یکجانبه آمریکا علیه روسیه به هانه عملیات ویژه نظامی این کشور در اوکراین گام هایی را برداشته اند؛ ادعایی که از سوی تعدادی از این کشورها قویا تکذیب شد.

در این راستا، مکزیک، کوبا و ونزوئلا تا کنون بارها اعلام کرده اند که از تحریم های یکجانبه واشنگتن علیه مسکو به بهانه عملیات ویژه نظامی در اوکراین پیروی نخواهند کرد و آن را به رسمیت نمی شناسند.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری