سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-01-20 / 14:58:00

حسن همجواری و رابطه استراتژیک ما را به موفقیت و امنیت می رساند

    نخست وزیر مکلف به تشکیل کابینه عراق اعلام کرد که اصل حسن همجواری و رابطه استراتژیک با قدرتهای بزرگ، بغداد را به موفقیت و امنیت خواهد رساند. […]

حسن همجواری و رابطه استراتژیک ما را به موفقیت و امنیت می رساند

به نقل از اسپوتنیک، عدنان الزرفی نخست وزیر مامور مکلف به تشکیل کابینه عراق درخصوص امنیت و اقتصاد این کشور اظهار داشت: تنها با اصل حسن همجواری با کشورهای همسایه و رابطه استراتژیک با قدرت های بزرگ به موفقیت و امنیت خواهیم رسید.

وی با بیان این مطلب افزود: آمریکایی ها دوستان عراق هستند و فداکاری های بسیاری برای این کشور انجام داده اند اما جدول زمانی برای خروج نظامیان آمریکایی از عراق وجود دارد و این مساله در صدر توجهات من است، اقدام در این زمینه آغاز شده به این شکل که آنها تاکنون بیش از ۸ پایگاه نظامی را ترک کرده‌اند.

به گفته عدنان الزرفی، هم اکنون زمان آن رسیده است که پرونده روابط بی ثبات با کشورهای همسایه عراق بسته شود و روابط اقتصادی مناسبی برقرار شود.

وی وعده داد در صورتی که موفق به تشکیل کابینه شود و تصدی نخست وزیری را برعهده بگیرد، درباره مناقشه آمریکا و ایران بی طرف خواهد ماند و از آن در راستای منافع اقتصادی عراق استفاده خواهد کرد.

نخست وزیر مکلف به تشکیل کابینه عراق خاطرنشان کرد: من در تلاش هستم که دولتم حمایت سیاسی کسب کند زیرا هر دولتی که حمایت سیاسی را در کنار حمایت مردمی داشته باشد، موفق خواهد شد.

عدنان الزرفی با انصراف از ماموریت تشکیل کابینه در مقابل اعطای یک وزارتخانه در کابینه جدید مخالفت کرد. وی گفت: پیشنهاد اعطای یک وزارتخانه به من در کابینه آتی هرگز مرا به کناره‌گیری تشویق نخواهد کرد، رویکرد من در مدیریت کشور بر اصلی که آن را به خوبی مطالعه کرده‌ام یعنی محور اقتصادی استوار است.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری