سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1403-03-08 / 23:02:00

وحیدی: اعلام عزای عمومی در عراق نشان‌دهنده عمق روابط دو کشور است

    وزیر کشور گفت: اعلام عزای عمومی در عراق در پی شهادت آیت‌الله رئیسی و هیأت همراه، نشان‌دهنده روابط عمیق بین دو ملت و دو کشور ایران و عراق است. […]

وحیدی: اعلام عزای عمومی در عراق نشان‌دهنده عمق روابط دو کشور است

 احمد وحیدی سه‌شنبه شب در دیدار وزیر کشور عراق و هیأت همراه وی که با محوریت اربعین حسینی (ع) به تهران سفر کرده است، افزود: در این شرایط که داغدار رئیس‌جمهور شهید و همراهانشان هستیم، باعث افتخار است که از شما برادران عراقی میزبانی می‌کنیم.

وزیر کشور با اشاره به شهادت رئیس جمهور و همراهان ایشان افزود: این مصیبت وارد شده سخت بود، اما وقفه‌ای در کار دولت جمهوری اسلامی ایران پیش نیامد و در این شرایط افتتاح دو مجلس (خبرگان و مجلس شورای اسلامی) را داشتیم. همچنین یک جنبش و حماسه توسط مردم ایران در بدرقه رئیس جمهور شهید و همراهانشان رقم خورد که باعث مباهات است.

وی گفت: از برادران خود در عراق و همچنین رئیس جمهور و نخست وزیر این کشور بابت اعلام کردن عزای عمومی و حضور در ایران تشکر می‌کنم و این نشان‌دهنده روابط عمیق و بالا بین دو ملت و دو کشور ایران و عراق است.

وحیدی تصریح کرد: در این نشست قرار است درباره موضوعات مختلف از جمله اربعین حسینی گفت وگو کنیم و امیدوارم روابط ایران و عراق ارتقا بیشتری پیدا کند.

عبدالامیر الشمری وزیر کشور عراق نیز در این دیدار ضمن تسلیت شهادت رئیس جمهور ایران آیت‌الله رئیسی، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه و هیأت همراه، به رهبر انقلاب، ملت و دولت ایران گفت: خبر شهادت ایشان را دریافت کردیم. از خدای متعال برای درگذشت ایشان رحمت و برای بازماندگان، صبر مسالت داریم.

وی ادامه داد: آقای رئیسی انسانی مؤمن، صادق و مدافع راستین اسلام و انقلاب، قدس و یاور مظلومان بود. همانطور که آیت‌الله سیستانی گفت، ایران همچنان رهبرانی این چنینی را تربیت خواهد کرد.

وزیر کشور عراق افزود: امروز در چارچوب روابط مستحکم و تاریخی دو ملت و دو کشور، تقویت همکاری‌ها و توسعه روابط به ویژه امنیت دو کشور اینجا هستیم تا بتوانیم به ثبات امنیت در منطقه کمک کنیم.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری