سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1403-03-19 / 17:10:00

باقری در دیدار با هاکان فیدان: تقویت روابط ایران و ترکیه به نفع دو کشور است

    سرپرست دستگاه دیپلماسی گفت: تقویت پیوندهای بیشتر در روابط ایران و ترکیه، نه تنها به نفع دو کشور، بلکه در جهت پایداری ثبات منطقه‌ای است. […]

باقری در دیدار با هاکان فیدان: تقویت روابط ایران و ترکیه به نفع دو کشور است

علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در ادامه برنامه‌های سفر به استانبول و در حاشیه نشست فوق العاده شورای وزیران امور خارجه سازمان همکاری اقتصادی هشت کشور در حال توسعه (دی-هشت) در خصوص وضعیت غزه با آقای هاکان فیدان، وزیر امور خارجه ترکیه دیدار و گفتگو کرد.

سرپرست وزارت امور خارجه با قدردانی از ابتکار ارزشمند ترکیه در برگزاری نشست استانبول، حضور هیأت ایرانی را نشانگر اهتمام ویژه به مساله فلسطین و همچنین نقش و موضع ترکیه عنوان کرد.

باقری با اشاره به اهتمام ویژه رئیس جمهور و وزیر خارجه شهید به توسعه و تعمیق روابط دو کشور، بر اراده جدی کشورمان برای توسعه بیش از پیش روابط رو به پیشرفت دو کشور و پیگیری اجرایی شدن توافقات صورت گرفته بین سران ایران و ترکیه به خصوص در ابعاد اقتصادی و تجاری تاکید کرد.

سرپرست دستگاه دیپلماسی خاطر نشان کرد: تقویت پیوندهای بیشتر در روابط ایران و ترکیه، نه تنها به نفع دو کشور، بلکه در جهت پایداری ثبات منطقه‌ای است، به خصوص که ما با دشمن مشترکی مثل رژیم صهیونیستی مواجه هستیم.

باقری همچنین با اشاره به اهمیت و حساسیت روند تحولات فلسطین و تشدید جنایات صهیونیست‌ها تصریح کرد: ما کشورهای اسلامی باید رایزنی‌های نزدیک تری برای حمایت‌های سیاسی و حقوقی از مردم فلسطین داشته باشیم.

هاکان فیدان، وزیر امور خارجه ترکیه نیز در این دیدار با قدردانی از شرکت سرپرست وزارت امور خارجه کشورمان در نشست استانبول در این دوره حساس و فوق العاده بعد از شهادت سرنشینان پرواز اردیبهشت، تاکید کرد در خصوص این ابتکار و برگزاری نشست استانبول با دوست عزیزم دکتر امیرعبداللهیان گفتگو و مشورت کرده بودیم.

هاکان فیدان از رویکرد جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مردم فلسطین و حضور فعال در عرصه‌های سیاسی و منطقه‌ای تمجید کرد و از توسعه و تقویت سازوکارهای همکاری‌های منطقه‌ای استقبال نمود.

وزیر خارجه ترکیه همچنین با اشاره به ابعاد متنوع و متعدد روابط مهم آنکارا و تهران، بر تداوم و تقویت همکاری‌ها در عرصه‌های اقتصادی و انرژی و همچنین مبارزه با تروریسم در چارچوب توافقات خوب صورت گرفته در سفرهای رؤسای جمهور دو کشور تاکید کرد.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری