سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-07-18 / 16:04:00

وزارت خارجه آلمان: در سیاست فشار حداکثری آمریکا علیه ایران مشارکت نمی‌کنیم

    وزارت خارجه آلمان در واکنش به تحریم‌های جدید آمریکا اعلام کرد این کشور در سیاست فشار حداکثری آمریکا علیه ایران مشارکت نخواهد کرد. […]

وزارت خارجه آلمان: در سیاست فشار حداکثری آمریکا علیه ایران مشارکت نمی‌کنیم

به نقل از الجزیره عربی، وزارت امور خارجه آلمان امروز جمعه در واکنش به تحریم ۱۸ موسسه مالی ایران توسط وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد: ما در سیاست فشار حداکثری آمریکا علیه ایران مشارکت نمی‌کنیم و همواره مخالفت خود با اجرای این سیاست را ابراز کرده‌ایم.

در همین رابطه «ماریا آدِبار» سخنگوی وزارت خارجه آلمان، نیز در نشستی خبری با انتقاد از تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران، گفت: این تحریم‌ها ارسال کالاهای انساندوستانه به ایران را باز هم دشوارتر می‌کند و این از دیدگاه ما در دوران کرونا نشانه خوبی نیست و ما به این اقدام انتقاد داریم.

وی افزود: این تحریم‌ها باعث کاهش بیشتر تجارت در کمک‌های بشردوستانه خواهد شد در حالی که این کمک‌ها برای ایران که به سختی با کرونا درگیر است اهمیت دارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه آلمان با اشاره به مواضع کشورش از سیاست فشار حداکثری آمریکا گفت: ما به طور مرتب با تحریم‌های فرامرزی و فرا سرزمینی آمریکا مخالفت کرده‌ایم و در این باره همواره تاکید می‌کنیم که باید این امکان وجود داشته باشد تا تجارت انساندوستانه انجام شود.

وزارت خزانه داری ایالات متحده آمریکا روز گذشته در اقدامی خصمانه ۱۸ بانک ایرانی را تحت تحریم‌های جدید قرار داد.

در بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا آمده است که این وزارتخانه پس از رایزنی با وزارت خارجه این کشور نهادهای مالی ایران را برای قرار دادن در لیست تحریم‌ها شناسایی کرده است.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری