سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-07-21 / 07:35:00

اگر آمریکایی ها در عراق بمانند از تمام سلاح هایمان استفاده میکنیم

    سخنگوی گردان های حزب الله عراق اعلام کرد که گروه های مقاومت در این کشور به دولت بغداد برای ارائه یک جدول زمانبندی درباره خروج نظامیان آمریکایی مهلت داده است. […]

اگر آمریکایی ها در عراق بمانند از تمام سلاح هایمان استفاده میکنیم

 به نقل از المعلومه، «محمد محیی» سخنگوی گردان‌های حزب الله عراق اعلام کرد که گروه‌های مقاومت در این کشور به دولت بغداد برای ارائه جدول زمان بندی عقب نشینی نظامیان آمریکایی از عراق زمان داده‌اند.

وی افزود: گروه‌های مقاومت در عراق بر سر تعلیق حملات موشکی خود علیه اهداف آمریکایی تا زمان ارائه جدول مذکور توافق کرده‌اند.

محیی بیان کرد: اگر نظامیان آمریکایی در عراق به مدت نامحدود باقی بمانند ما از تمام سلاح‌های موجود علیه آنها استفاده می‌کنیم.

سخنگوی گردان‌های حزب الله عراق اضافه کرد: ما تهدیدات آمریکا مبنی بر بستن سفارت خانه خود در بغداد را محکوم می‌کنیم.

وی ادامه داد: مطرح کردن چنین تهدیداتی باعث پیچیده‌تر شدن اوضاع و متشنج کردن شرایط شده است.

محمد محیی چند روز پیش نیز اعلام کرده بود که آمریکایی‌ها باید از عراق خارج شوند و اگر با اراده خود این کار را انجام ندهند به صورت افقی از عراق خارج خواهند شد.

وی افزود: چنانچه آمریکایی‌ها بر باقی ماندن در عراق اصرار ورزند مقاومت این کشور، قدرتمندتر از قبل در برابر آنها ظاهر می‌شود. محمد محیی بیان کرد: دیپلماسی در عراق همچنان نقش مهمی در اخراج نظامیان آمریکایی از این کشور بازی می‌کند. وی افزود: ما بازهم توصیه می‌کنیم شرایط گذشته که باعث شد آمریکایی‌ها به اراده ملت عراق اذعان کنند بررسی شود.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری