سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1400-07-25 / 20:45:00

اعلام آمادگی طالبان و قزاقستان برای از سرگیری مناسبات تجاری

    روابط عمومی کاخ ریاست جمهوری قزاقستان با انتشار بیانیه‌ای رسمی از علاقمندی این کشور و افغانستان برای توسعه روابط تجاری دوجانبه با یکدیگر خبر داد. […]

اعلام آمادگی طالبان و قزاقستان برای از سرگیری مناسبات تجاری

به نقل از تاس، روابط عمومی کاخ ریاست جمهوری قزاقستان با انتشار بیانیه‌ای رسمی از علاقمندی این کشور و افغانستان برای توسعه روابط تجاری دوجانبه با یکدیگر خبر داد.

در بیانیه کاخ ریاست جمهوری قزاقستان که در همین خصوص صادر شده آمده است: «یرژان قاضی خان» نماینده ویژه رئیس جمهور با «ملأ عبدالغنی برادر» نماینده دولت فعلی افغانستان و امیرخان متقی» دیدار کرده است. دو طرف در خصوص کمک‌های بشردوستانه قزاقستان به افغانستان و از سرگیری روابط تجاری و اقتصادی با یکدیگر مذاکره کردند.

گفته می‌شود در جریان این دیدار، دو طرف علاقمندی خود را نسبت به از سرگیری مناسبات تجاری دوجانبه و ادامه برنامه آموزشی قزاقستان برای دانشجویان افغان اعلام کرده‌اند.

طرف قزاقستانی از ارسال ۵ هزار تن آرد به افغانستان در راستای کمک‌های بشردوستانه به مردم این کشور خبر داده که این اقدام به دستور مستقیم رئیس جمهور قزاقستان صورت گرفته است.

همچنین، نماینده رئیس جمهور قزاقستان از برنامه این کشور برای ارسال واکسن  کرونا ساخت قزاقستان موسوم به «قزواک» به افغانستان خبر داده است.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری