سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1401-04-05 / 20:50:00

تولید خودروهای اقتصادی در دستور کار است

    وزیر صمت گفت: یک مسئله بسیار جدی که پیش روی ماست این است که به سمت تولید خودروهای اقتصادی با کیفیت مناسب و سازگار با قدرت خرید مردم برویم. […]

تولید خودروهای اقتصادی در دستور کار است

به نقل از وزارت صمت، سید رضا فاطمی امین در حاشیه مراسم رونمایی از نخستین خودرو کراس اوور ملی «ری را» در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اوایل اسفندماه سال گذشته، رئیس‌جمهوری ضمن بازدید از صنعت خودروسازی ایران، فرامینی شامل هشت محور صادر کرد که پیگیری برای اجرای آن‌ها از همان روز در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: اکنون خوشبختانه تمامی دستورات ایشان در حال اجرا است و برخی از آن‌ها مانند افزایش گارانتی از ۲ به ۳ سال در همان زمان ابلاغ قابل‌اجرا بود و برخی دیگر نیز در طول زمان قابل‌اجرا خواهد بود.

وزیر صمت ادامه داد: دیگر موضوعی که ایجاد ابهام نیز کرده بود این بود که چرا در صنعت خودروسازی این‌همه خودرو کف وجود دارد به‌طوری‌که در آبان و دی‌ماه سال گذشته ۱۷۰ هزار خودرو در کف کارخانه بود، اما امروز با پیگیری‌های انجام‌شده این رقم در پایان خردادماه امسال به ۴۲ هزار خودرو رسیده که حد معمول خودروهای تولیدی در بازه زمانی دو هفته‌ای بوده که اکنون خوشبختانه از آن مقدار نیز کمتر شده است.

فاطمی امین عنوان کرد: در یک ماه گذشته دو شرکت بزرگ خودروسازی ایران یعنی ایران‌خودرو و سایپا به‌طور تقریبی به عبور مستقیم صد درصد رسیدند، یعنی حدود ۹۵ درصد تا ۱۰۰ درصد خودروها کامل از خط تولید بیرون می‌آیند که خیلی مناسب است.

وی تصریح کرد: برنامه‌هایی که امسال طراحی‌شده است یکی از دستورهای رئیس‌جمهوری این بود که تولید خودرو امسال ۵۰ درصد بیشتر از سال قبل باشد که متناسب با این مقدار برنامه‌ریزی صورت گرفته و در بهار امسال به ۹۸ درصد از این برنامه رسیده‌ایم.

وزیر صمت درباره معوقات و خودروهای تولید ناقص نیز توضیح داد: مسئله تولید را در صنعت خودرو می‌توان حل‌شده فرض کرد؛ این صنعت مسائل متعددی دارد که یک‌باره قابل‌حل نیست و باید گام‌به‌گام و مرحله‌به‌مرحله جلو رفت؛ برای مثال موضوع تولید و تداوم در آن با تلاش شرکت‌های خودروسازی و قطعه سازان، حل‌شده است.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری