سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1401-04-09 / 14:45:00

کالای ته لنجی از رده کالای قاچاق خارج می‌شود

    وزیر اقتصاد و دارایی گفت: آیین نامه‌ای در دولت تدوین شده که در صورت تصویب نهایی آن، کالای ته لنجی از رده کالای قاچاق خارج می‌شود. […]

کالای ته لنجی از رده کالای قاچاق خارج می‌شود

سید احسان خاندوزی ظهر امروز ضمن حضور در بندر خرمشهر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز از ظرفیت‌های اقتصادی آبادان، اروندکنار، چوئبده و خرمشهر بازدید و با فعالان اقتصادی با موضوع گمرکات و بنادر گفتگو کردیم.

وی افزود: مبادلات مرز نشینان از مدت‌ها قبل به عنوان یکی از موضوعات مهم برای رونق اقتصادی و منطقه‌ای در هیئت دولت مطرح شده بود. ستاد مبارزه با قاچاق کالا در کنار وزارت صمت و وزارت کشور مکلف شده بودند که آئین نامه‌ای برای ساماندهی مبادلات مرز نشینان به طور خاص مسئله ته لنجی تدبیر کنند که خوشبختانه این آئین نامه آماده شد و در هیئت دولت مورد برسی قرار گرفت.

خاندوزی بیان کرد: دو بند از این آئین نامه نیازمند مجوز فرا قانونی از سوی شورای هماهنگی سران سه قوه بود که ارسال شد و امیدواریم ظرف هفته‌های پیش رو در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی، بندهایی که نیازمند مجوز قانون خاص دارد را تصویب کند.

وزیر اقتصاد و دارایی ادامه داد: بر اساس مصوبه مطرح شده در هیئت دولت اتفاقی مهمی نیز رخ خواهد داد که مسئله ورود کالا به صورت ته لنجی به صورت منضبط، ثبت شده و شفاف در زمره ثبت گمرکی قرار خواهد گرفت و از رده کالای قاچاق خارج خواهد شد.

خاندوزی عنوان کرد: در حال حاضر تعداد سفرهای سال لنج داران که محدود شده بود، افزایش بیکاری و ناراضایتی در پی داشت. با افزایش تعداد سفرهای سالانه میزان کالاهای که امکان ورود قانونی پیدا خواهد کرد.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری