سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1401-04-10 / 12:30:00

برنامه هفتم توسعه عملی ترین راهکار برای رفع مشکلات مناطق آزاد است

    رئیس فراکسیون مناطق آزاد صنعتی ـ تجاری و مناطق ویژه اقتصادی در مجلس شورای اسلامی گفت: تدوین برنامه هفتم توسعه و ارایه راهکارها در آن، عملی ترین روش برای رفع مشکلات مناطق آزاد است. […]

برنامه هفتم توسعه عملی ترین راهکار برای رفع مشکلات مناطق آزاد است

معصومه پاشایی بهرام  در نشست با سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی کیش اظهار داشت: مسایل گمرکی، مالیات، مالیات بر ارزش افزوده، ثبت سفارش کالاها، بروکراسی اداری از جمله مشکلات و چالش های مناطق آزاد است که دولت و مجلس با همکاری هم باید این مشکلات را از سر راه آنها بردارند.

وی افزود: در گفت و گو با رییس جمهور، آیت الله رئیسی قول حل مشکلات مالیات بر ارزش افزوده مناطق آزاد تجاری را در جلسه سران قوا پیگیری داد و انتظار می رود مسوولان اجرایی نیز رفع این چالش ها با وی همسو باشند.

پاشایی بهرام  با بیان اینکه در هفته آینده در جلسه‌ای در وزارت امور اقتصادی و دارایی با حضور مسوولان مرتبط این مشکلات پیگیری خواهد شد اضافه کرد: به نظرم تدوین برنامه توسعه هفتم عملی ترین راهکار برای برون رفت از این مشکلات است و باید با همفکری سرمایه گذاران گام های محکمی در  تدوین این برنامه برای مناطق آزاد برداشته شود.

وی با بیان اینکه تغییر رویه یکی از مهمترین راهکارهای برون رفت از مشکلات است یادآور شد: هم اکنون برخی ساختارهای اشتباه و تکرار این اشتباهات، مشکلات زیادی را برای مناطق آزاد کشور به وجود آورده که اصلاح آنها می تواند گامی مهم در رفع این مشکلات باشد.

مدیریت مناطق آزاد در قالب معاونت ریاست جمهوری اداره شود

عضو فراکسیون مناطق آزاد مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست، گفت: مناطق آزاد تجاری با توجه گستردگی و نقشی که در توسعه اقتصادی می تواند داشته باشد باید زیر نظر ریاست جمهوری به صورت معاونت اداره شود.

یعقوب رضازاده با بیان اینکه  وزارت امور اقتصادی و دارایی دارای وظابف گسترده ای ایت که آوردن مناطق آزاد تجاری ذیل این وزارتخانه موجب کاهش قدرت انها می شود افزود: برای سامان دادن به این موضوع، یا باید دولت لایحه بدهد و یا نمایندگان مجلس در قالب یک طرح، آن را پیگیری کنند.

وی گفت: بودجه امسال و پارسال براساس درآمدهای مالیاتی تنظیم شده و همین موضوع مشکلاتی را برای مناطق آزاد کشور ایجاد کرده است و امیدواریم این دغدغه‌ها برطرف شود و سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی با خیال آسوده در مناطق آزاد کشور فعالیت کنند.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری