سیاسی
روزنامه امروز
کد خبرنگار: 1650 تاریخ انتشار: 1395-08-04 / 13:12:00

توضیحات "آباد" درخصوص ساخت بیمارستان توسط وی و همسر قالیباف

    رییس کمیته ایمنی شورای شهر تهران درخصوص حواشی فعالیت خیریه امام رضا (ع) که وی و همسر قالیباف عضو آن هستند برای ساخت پروژه بیمارستان پروفسور سمیعی توضیحاتی را ارائه کرد. […]

توضیحات "آباد" درخصوص ساخت بیمارستان توسط وی و همسر قالیباف

رییس کمیته ایمنی شورای شهر تهران درخصوص حواشی فعالیت خیریه امام رضا (ع) که وی و همسر قالیباف عضو آن هستند برای ساخت پروژه بیمارستان پروفسور سمیعی توضیحاتی را ارائه کرد.

 معصومه آباد در تذکر پیش از دستور خود در جلسه سیصدم شورای شهر تهران در واکنش به سخنان حافظی درخصوص ابهام عضویت حقیقی معصومه آباد در خیریه امام رضا (ع) که با کمک شهرداری تهران در حال ساخت بیمارستان پروفسور سمیعی است، گفت: در سال 85 خیریه امام رضا (ع) ثبت شد و این در حالی است که در آن سال نه حرفی از ساخت بیمارستان و نه سخنی از حضور پروفسور سمیعی بود بلکه در این خیریه عامل‌المنفعه تنها جمع‌آوری جهیزیه برای دختران دم بخت و کمک به زنان سرپرست خانوار مطرح بود.

وی با بیان اینکه در سال 89 بحث ارائه زمین به بنیاد بیماری‌های خاص که تحت مدیریت فاطمه هاشمی است، مطرح شد، گفت: در آن زمان بحث تهاتر زمین مطرح شد و توسط سه کارشناس رسمی دادگستری ارزیابی و قیمت‌گذاری زمین استارت خورد.

رییس کمیته ایمنی شورای شهر تهران با بیان اینکه رقمی از سوی کارشناسان دادگستری مطرح شد اما بنیاد بیماری‌های خاص اعلام کرد که این زمین را نمی‌خواهد و عدد عنوان شده با مبلغ آنها همخوانی ندارد، گفت: کاربری زمین تغییر داده نشده و این زمین در ابتدا به منظور ساخت بیمارستان پروفسور سمیعی یا تعلق به خیریه امام رضا مطرح نبود، بلکه این زمین برای تهاتر با زمین بنیاد بیماری‌های خاص در نظر گرفته شده بود که سرانجام مورد قبول آنها نیز واقع نشد.

آباد با بیان اینکه پیشنهاد پروفسور سمیعی بود که یک مرکز جهانی مغز و اعصاب در تهران برای جلوگیری از خروج ارز ایجاد شود، گفت: شهرداری قرار شد مکان مناسبی را برای ساخت این بیمارستان در نظر بگیرد و لازم است بدانید که 15 درصد بالاتر از قیمت کارشناسی شده برای واگذاری به توافق رسیدیم.

وی با بیان اینکه این ظلم و جفا است که در شورای شهر نماینده مردم عنوان می‌کند که یک موسسه عام‌المنفعه به مانند خیریه امام رضا اساسنامه ندارد، گفت: در یکی از بندهای خیریه آمده است که در صورت منحل شدن این خیریه، اداره این بیمارستان توسط سه نماینده از سوی ولی فقیه، وزارت کشور و سازمان اوقاف به یک موسسه عام‌المنفعه دیگر واگذار شود.

رییس کمیته ایمنی شورای شهر تهران با بیان اینکه اسم زهرا مشیر، همسر قالیباف و معصومه آباد در این اساسنامه به عنوان مالک یا سهامدار نیامده است، گفت: موافق هستم که این موضوع کاملا شفاف‌سازی شود تا اجازه مطرح شدن مباحث انحرافی ایجاد نشود.

آباد خطاب به حافظی با بیان اینکه به چه چیزی اعتراض دارید، گفت: نه کاربری این زمین تغییر کرده و نه قیمت غیرکارشناسی بوده و نه درنحوه واگذاری آن تخلفی صورت گرفته و در حال حاضر بیش از 270 میلیارد تومان با احتساب قراردادهایی که منعقد شده، برای ساخت این بیمارستان هزینه شده است که تاکنون تنها شورا و شهرداری دو پرداختی به این بیمارستان داشته‌اند که یکی 30 میلیارد تومان به صورت غیرنقدی و دیگری 25 میلیارد تومان در قالب تراکم بوده است.

وی با بیان اینکه باید این مساله یک بار برای همیشه روشن شود، گفت: نباید آبروی افرادرا ببریم و نباید بگوییم که قالیباف این مقدار زمین را به خیریه همسرش داده چراکه خیریه امام رضا (ع) عام‌المنفعه است و نه مالکیت و نه سهام دارد و جز دردسر چیزی نیست.

رییس کمیته ایمنی شورای شهر تهران با بیان اینکه در این سال‌ها بسیاری از معاونان رییس جمهور در جلسات این خیریه حضور داشتند، گفت: شورای شهر تهران یک نفر را انتخاب کند و ببیند که در ازای مبلغی که داده‌اند چه اتفاقی افتاده است؟.

به گزارش ایسنا، رحمت‌الله حافظی بار دیگر در پاسخ به سخنان آباد از هیات رییسه درخواست صحبت کرد که هیات رییسه با ارائه وقت موافقت نکرد و نهایتا حافظی با میکروفن خاموش خطاب به آباد گفت: آدرس غلط به مردم ندهید.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری