سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-01-31 / 10:53:00

ثبت نام ۷.۵ میلیون دانش آموز در شبکه شاد

    رئیس مرکز برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش از ثبت نام ۷.۵ میلیون دانش آموز در اپلیکیشن شاد خبر داد و گفت: این روزها نسخه تحت وب و IOS اپلیکیشن شاد منتشر شده است. […]

ثبت نام ۷.۵ میلیون دانش آموز در شبکه شاد

مهدی شرفی در برنامه «صبح بخیر ایران» شبکه یک سیما در خصوص آخرین اتفاقات در حوزه شبکه شاد بیان کرد: این روزها نسخه تحت وب و IOS اپلیکیشن شاد منتشر شده است. ما به فکر تدارک برنامه‌ای بودیم که کاملاً مستقل باشد و فضای امنی داشته باشد و چیزی جز درس و یادگیری در آن فضا رخ ندهد

وی ادامه داد: تا امروز ۹.۵ میلیون عضو این اپلیکیشن شده اند که ۷.۵ میلیون نفر از آن‌ها دانش‌آموز هستند. بعد از گوشی‌های اندروید، گوشی‌های IOS بیشترین استفاده کنندگان این برنامه هستند.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش درباره مصرف اینترنت مورد نیاز برای اتصال به برنامه شاد گفت: با دستور ستاد ملی کرونا قرار است اینترنت مورد استفاده رایگان باشد که زیرساخت‌های این کار باید فراهم شود.

وی گفت: برای دانش آموزانی که دسترسی به اینترنت ندارند نیز تدابیری اندیشیده شده است مثلاً راهبران آموزشی ما بسته‌های آموزشی را برای دانش‌آموزان مناطق محروم و عشایری آماده می‌کنند و به دست آن‌ها می‌رسانند. صداوسیما نیز در تمام این روزها در امر آموزشی همراه آموزش و پرورش بوده است.

شرفی اظهار کرد: دانش آموزان اتباع خارجی همچون سایر دانش‌آموزان می‌توانند در این اپلیکیشن ثبت‌نام کنند. آن‌ها با همان کدی که در سامانه سناد استفاده می‌کنند و در مدارس هم با آن ثبت‌نام می‌کنند می‌توانند در اپلیکیشن شاد ثبت‌نام کنند.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری