سیاسی
روزنامه امروز
کد خبرنگار: 1650 تاریخ انتشار: 1395-08-26 / 11:11:00

پاکستان کارکنان مدارس «پاک- ترک» را از کشور اخراج می کند

    همزمان با سفر رئیس جمهور ترکیه به اسلام آباد، وزارت کشور پاکستان اعلام کرد: کارکنان ترک تبار مدارس «پاک -ترک» تا ۲۰ نوامبر این کشور را ترک کنند. […]

پاکستان کارکنان مدارس «پاک- ترک» را از کشور اخراج می کند

همزمان با سفر رئیس جمهور ترکیه به اسلام آباد، وزارت کشور پاکستان اعلام کرد: کارکنان ترک تبار مدارس «پاک -ترک» تا ۲۰ نوامبر این کشور را ترک کنند.

به نقل از «داون نیوز»، همزمان با سفر «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه به اسلام آباد، وزارت کشور پاکستان با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: کارکنان و معلمان ترک تبار مدارس «پاک- ترک» تا ۲۰ نوامبر پاکستان را ترک کنند.

وزارت کشور پاکستان اعلام کرده است که روادید کارکنان و معلمان ترکیه ای مقیم پاکستان باطل شده و این موضوع از طریق نامه به آنها اطلاع داده شده است. 

این اقدام وزارت کشور پاکستان در حالی صورت می گیرد که «مولود چاوش اوغلو» وزیر امور خارجه ترکیه در ماه آگوست به پاکستان سفر کرد و در دیدار با مقامات پاکستانی از آنها خواست تمام کارکنان و معلمان مدارس وابسته به «فتح الله گولن» را از کشور اخراج کنند.

در حال حاضر ۱۰۸ نفر از کارکنان و معلمان ترکیه ای در مدارس پاک -ترک مشغول فعالیت هستند و باید تا ۲۰ نوامبر به همراه اعضای خانواده خود پاکستان را ترک کنند.

لازم به ذکر است طیب اردوغان امروز به اسلام آباد سفر می کند و مورد استقبال رسمی «نواز شریف» نخست وزیر پاکستان قرار می گیرد.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری