سیاسی
روزنامه امروز
کد خبرنگار: 1650 تاریخ انتشار: 1395-08-26 / 11:22:00

رشد تروریسم در کشورهای عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی

    اسنادی که امروز چهارشنبه منتشر شده است حکایت از رشد ۶۵۰ درصدی تروریسم در کشورهای عضو سازمان همکاریها و توسعه اقتصادی دارد. […]

رشد تروریسم در کشورهای عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی

اسنادی که امروز چهارشنبه منتشر شده است حکایت از رشد ۶۵۰ درصدی تروریسم در کشورهای عضو سازمان همکاریها و توسعه اقتصادی دارد.

 به نقل از رویترز، بر اساس این اسناد سطح کلی تروریسم در جهان کاهش یافته اما با این وجود در کشورهای عضو سازمان همکاریها و توسعه اقتصادی افزایش یافته است.

این کاهش به واسطه شکست گروه های تروریستی همچون بوکوحرام و داعش است اما با این وجود اعضای این گروهها در کشورهای مختلف دست به عملیات های تروریستی زده اند.

بر اساس آمارهای موجود در سال ۲۰۱۵ در مجموع ۲۹ هزار ۳۷۶ نفر در اثر اقدامات تروریستی در سراسر جهان کشته شده اند که این رقم در مقایسه با سال گذشته ۱۰ درصد کاهش را نشان می دهد و علاوه بر آن طی چهار سال گذشته این اولین بار است که شاهد کاهش میزان کشته های حملات تروریستی هستیم.

با این وجود آمار حملات تروریستی در کشورهای عضو سازمان همکاریها و توسعه اقتصادی که مهمترین اعضای آن شامل کشورهای اروپایی و آمریکا هستند افزایش یافته است.

بر همین اساس ۲۱ عضو از ۳۴ عضو این سازمان در سال گذشته حداقل یک بار شاهد وقوع حملات تروریستی با تلفات بسیار کشته و زخمی بوده اند که در میان آنها وقوع حملات در ترکیه و فرانسه بیشتر بوده است.

بر همین اساس کشورهای سوئیس، دانمارک، سوئد، آلمان، فرانسه وترکیه شاهد بدترین و بیشترین میزان مرگ و میر در اثر حملات تروریستی از سال ۲۰۰۰ تا کنون بوده اند و در مجموع ۲۳ کشور اعلام کرده اند که در سال ۲۰۱۵ میلادی بیشترین میزان مرگ در نتیجه اقدامات تروریستی را داشته اند.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری