سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-02-05 / 11:51:00

اوضاع بغرنج عربستان در زمینه کرونا و پیشنهاد شاه اردن

    یک رسانه عرب زبان از اوضاع بغرنجی که عربستان در زمینه کرونا با آن دست و پنجه نرم می کند و پیشنهاد کمک پزشکی شاه اردن به این کشور پرده برداشت. […]

اوضاع بغرنج عربستان در زمینه کرونا و پیشنهاد شاه اردن

رای الیوم در گزارشی، از اوضاع بغرنجی که عربستان سعودی در زمینه کرونا با آن دست و پنجه نرم می کند و پیشنهاد کمک پزشکی پادشاه اردن به این کشور پرده برداشت.

این رسانه نوشت: عبدالله دوم شاه اردن پس از افزایش آمار مبتلایان به کرونا در عربستان به ریاض پیشنهاد کمک پزشکی داده است. اما ماهیت کمکی که اردن پیشنهاد آنرا داده، مشخص نشده است.

رای الیوم اعلام کرد که این پیشنهاد شاه اردن در جریان گفتگوی تلفنی وی به مناسبت فرا رسیدن ماه رمضان با ملک سلمان بوده است که عبدالله دوم همبستگی کامل خود را با همتای سعودی اعلام کرده است. 

این رسانه عرب زبان گزارش داد: شاه اردن چندی قبل اعلام کرده بود که کشورش تجارب پزشکی در اختیار دارد که می تواند آنرا به کشورهای دوست بدهد.

رای الیوم در ادامه نوشت: محافل اردنی آگاه به امور عربستان از اوضاع بغرنجی که عربستان در زمینه کرونا با آن دست و پنجه نرم می کند، خبر داده اند و اینکه اوضاع عربستان در این زمینه بسیار پیچیده است و طی هفته های اندک آتی با احتمالات بسیار سختی همراه خواهد بود به طوری که موارد ابتلا افزایش خواهد یافت و  با وجود شمار زیاد افراد مبتلا، روند اوضاع وارد مراحل دشواری خواهد شد به ویژه با توجه به اینکه شمار زیادی اتباع خارجی هم در عربستان وجود دارد.

این در حالی است که محمد العبد العالی سخنگوی وزارت بهداشت عربستان روز گذشته از ۱۱۵۸ مورد جدید ابتلا به کرونا در این کشور خبر داده و اعلام کرده بود که شمار مبتلایان به ۱۳۹۳۰ نفر رسیده است.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری