سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-02-05 / 12:16:00

توافق رهبران اروپایی بر سر کمک‌های اضطراری برای مقابله با کرونا

    رهبران اروپایی بر سر نحوه اختصاص کمک و ایجاد صندوق اضطراری برای مقابله با پیامدهای اقتصادی شیوع کرونا موافقت کردند. […]

توافق رهبران اروپایی بر سر کمک‌های اضطراری برای مقابله با کرونا

به نقل از آسوشیتدپرس، «شارل میشل» رئیس شورای اروپا، از توافق رهبران اتحادیه اروپا بر سر اختصاص کمک اضطراری خبر داده و گفته این کمک‌ها در چارچوب بودجه هفت ساله این اتحادیه اختصاص خواهد یافت.

تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار نفر در اروپا بر اثر ابتلاء به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند و کشورهایی مانند ایتالیا و اسپانیا در جریان شیوع این ویروس به لحاظ اقتصادی به شدت آسیب دیده‌اند.

شارل میشل که پس از کنفرانس ویدئویی رهبران کشورهای عضو اتحادیه اروپاصحبت می‌کرد، اظهار داشت: شیوع این بیماری همه‌گیر همه کشورها عضو این اتحادیه را تحت فشار جدی قرار داده است و سلامت هر کشور عضو اتحادیه اروپا به سلامتی کل اتحادیه اروپا بستگی دارد. بنابراین در این وضعیت ما همه با هم هستیم.

آسوشیتدپرس می‌گوید، به دلیل این که شدت پیامدهای اقتصادی شیوع کرونا در اروپا یکسان نیست، برخی از کشورها مانند ایتالیا و اسپانیا اعتماد کمی دارند که شرکای ثروتمند اروپایی کمتر آسیب دیده مانند آلمان، هلند یا اتریش حاضر به حمایت از کمک‌های اقتصادی گسترده به کشورهای صدمه دیده باشند.

با این حال رهبران اتحادیه اروپا، کمیسیون اجرایی این اتحادیه را مأمور تعیین بودجه هفت سال آینده برای نجات اقتصادی کرده‌اند، هرچند بر سر جزئیات این کمک اختلافاتی وجود دارد.

بر اساس این گزارش، به رغم این که میزان این کمک‌های اضطراری مشخص نشده، اما مقام‌های اتحادیه اروپا معتقدند به یک تا پنج تریلیون یورو برای مقابله با پیامدهای اقتصادی ویروس کرونا نیاز است.

اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اجرایی اروپا، گفته است، تنها یک ابزار برای انتقال بودجه نجات اقتصادی با این ابعاد وجود دارد و آن هم بودجه اتحادیه اروپا است.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری