سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 2020-05-20 / 13:19:00

مدیریت و کنترل ترافیکی با استفاده از پهپادها یک اصل اساسی است

    فرمانده نیروی انتظامی گفت: استفاده از پهپادها برای مدیریت و کنترل ترافیکی یک اصل اساسی است و در کنار اینها تقویت سرپنجه‌های عملیاتی را نیز از الزامات می‌دانیم. […]

مدیریت و کنترل ترافیکی با استفاده از پهپادها یک اصل اساسی است

 سردار حسین اشتری در اولین جلسه قرارگاه کاهش تصادفات کشور، اظهار داشت: کاهش تصادفات و جان باختگان جاده‌ای، توسعه نظم و انضباط ترافیکی، ارتقا فرهنگ ترافیکی و … باید اولویت و محور کاری پلیس راهنمایی و رانندگی باشد و در این عرصه همه ظرفیت‌های خود را به میدان بیاورد.

سردار اشتری با تاکید بر اینکه کاهش تصادفات و جان باختگان جاده‌ای را به جد دنبال می‌کنیم، تصریح کرد: برای تحقق این مهم، همه توان مان را اعم از عِده و عُده، امکانات و تجهیزات و… را به میدان آورده‌ایم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تعیین اولویت‌های مأموریتی نیروی انتظامی، خاطرنشان کرد: ناجا مأموریت‌های خود را برمبنای اولویت‌ها، پیش می‌برد و در این میان تلاش برای کاهش تصادفات و جان باختگان جاده‌ای از برنامه‌های راهبردی و در خط مقدم مأموریت‌ها است.

رئیس پلیس کشور با بیان اینکه باید با برنامه و اثربخش اقدام کنیم، خاطرنشان کرد: لازم است، فرماندهان انتظامی استان‌ها و مسئولان ستادی پلیس راهور با توسل بر حرکتی نوین و پرشتاب در راستای کاهش تصادفات و جان باختگان جاده‌ای، اقدامات عاجل و اثربخش انجام دهند و در این میان برای همراه سازی سایر دستگاه‌ها، سهم آنها را تعیین و مطالبه گری کنند.

وی با اشاره به لزوم تلاش برای ارتقا فرهنگ ترافیکی در کشور، عنوان کرد: تولید فیلم، انیمیشن، پویا نمایی، سریال سازی و… در ارتقا فرهنگ ترافیک می‌تواند کارساز باشد بنابراین شایسته است که معاونت اجتماعی ناجا و پلیس راهنمایی و رانندگی در این حوزه اقدامات ماندگار انجام دهند.

فرمانده نیروی انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به عزم جدی برای تحقق هوشمند سازی پلیس طی یک برنامه مدون سه ساله، تاکید کرد: پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا باید در تحقق هوشمند سازی پیشتاز و پیشگام باشد؛ البته تحقق این مهم در این پلیس آغاز شده و شاهد هستیم که بخشی از مدیریت ترافیکی و ارائه خدمات لازم به کاربران ترافیک از روند هوشمند سازی عبور می‌کند.

وی یادآور شد: روند هوشمند سازی همه پلیس‌های تخصصی را با دقت و جدیت بررسی و دنبال می‌کنیم و در پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا این مهم را با هدف به لبیک به انتظارات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر کاهش جان باختگان جاده‌ای و تصادفات، اجرایی و عملیاتی می‌کنیم.

سردار اشتری، تلاش برای ارتقا انگیزه کاری و خدمتی همه نیروهای پلیس را مهم دانست و گفت: باید برای ارتقا انگیزه خدمتی نیروها برنامه‌های مستمر و مدون داشته باشیم.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور تاکید کرد: همان گونه که به ارتقا انگیزه خدمتی کارکنان باید بها دهیم، آنان را بایستی به دانش روز مجهز کنیم، چراکه آموزش نیروها در حوزه بهره وری از تجهیزات به روز، مقدمه هوشمند سازی و تحقق پلیس هوشمند است.

سردار اشتری ادامه داد: هوشمندسازی پلیس نیازمند بهره وری مناسب و بهینه از همه تجهیزات است و بنده بر استفاده بهینه از سرمایه‌های مادی و معنوی سازمان و حفظ بیت المال تاکید ویژه ای دارم.

فرمانده ناجا با اشاره به تقویت ناوگان خودرویی پلیس راهنمایی و رانندگی، خاطرنشان کرد: استفاده از پهپادها برای مدیریت و کنترل ترافیکی یک اصل اساسی است و در کنار اینها تقویت سرپنجه‌های عملیاتی را نیز از الزامات می‌دانیم.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری