سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-03-01 / 16:00:00

بهره برداری از ١٢ ایستگاه در خط ٦و ٧ مترو تا پایان سال

    معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران از راه اندازی ۱۲ ایستگاه از خط‌های ۶ و ۷ مترو تا پایان سال خبر داد. […]

بهره برداری از ١٢ ایستگاه در خط ٦و ٧ مترو تا پایان سال

سید مناف هاشمی صبح امروز (١خرداد ماه) از مراحل ساخت و بهره برداری خط ٧ مترو بازدید کرد.

معاون شهردار تهران در حاشیه بازدید از خط ۷ متروی تهران با بیان اینکه این خط از منطقه ۱۴( ورزشگاه تختی) آغاز و با عبور از نواب، در پایان به میدان کتابی می‌رسد. گفت: عملیات احداث ایستگاه‌ها در مسیر این خط بیش از ٧٠ تا ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

هاشمی با بیان اینکه بهره برداری از ۸ ایستگاه در خط ٧ مترو و ٤ ایستگاه در خط ٦ مترو تا پایان سال جاری هدف گذاری شده است تصریح کرد: در حال حاضر بالغ بر ٧ هزار نفر در خط ٦ و ۷ به صورت شبانه روزی مشغول به فعالیت هستند.

معاون شهردار تهران اظهار داشت: بالغ بر ۲ هزار میلیارد تومان منابعی بوده است که از همه محل‌ها برای بهره برداری از این خطوط باید تزریق می‌شد، ولی متأسفانه در سال ٩٨ کمتر از هزار میلیارد تومان این منابع تزریق شده است.

وی گفت: برخی منابع در قالب اوراق مشارکت سال ۹۷ بوده است که مشکلاتی با بانک آینده داریم و هنوز عملیاتی نشده است به طوریکه حدود ۹۱۰ میلیارد تومان از منابع ما اوراقی است که فروخته شده است و البته با بانک مرکزی و مدیران بانک آینده جلسات خوب و امیدوارکننده‌ای را داشتیم که آن منابع باید آزاد و تزریق شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران تاکید کرد: در تلاشیم از ٣ طریق، منابع مالی شهرداری تهران، فروش اوراق مشارکت و درآمد حاصل مجتمع‌های ایستگاهی منابع مورد نیاز بهره برداری از ١٢ ایستگاه را تأمین کنیم.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری