سیاسی
روزنامه امروز
کد خبرنگار: 1687 تاریخ انتشار: 1395-11-03 / 16:06:00

نشست مجمع نمایندگان تهران در مجلس برای بررسی حادثه پلاسکو

    عضو مجمع نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی، از بررسی حادثه پلاسکو در نشست امروز این مجمع خبر داد. […]

نشست مجمع نمایندگان تهران در مجلس برای بررسی حادثه پلاسکو

عضو مجمع نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی، از بررسی حادثه پلاسکو در نشست امروز این مجمع خبر داد.

محمدعلی وکیلی عضو هیئت رئیسه مجلس از برگزاری جلسه مجمع نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی برای بررسی حادثه پلاسکو خبر داد و گفت: در این جلسه که امروز بعدازظهر برگزار می شود، ابعاد مختلف حادثه اخیر پلاسکو که منجر به فروریختن این مجتمع تجاری و شهادت جمعی از آتش نشانان شد، مورد بررسی قرار می گیرد.

وی افزود: مسائل مختلفی در ارتباط با این حادثه و موارد احتمالی وجود دارد که باید به طور دقیق بررسی و از تکرار موارد مشابه جلوگیری شود.

وکیلی گفت: ساختار دوگانه اداره آتش نشانی از جمله مواردی است که باید بررسی و حل و فصل شود؛ به گونه ای که در تهران اداره سازمان آتش نشانی بعهده شهرداری است و در شهرستان ها این مسئله بطور مستقینم زیر نظر وزارت کشور است و این دوگانگی ساختاری هم منجر به عدم رسیدگی و سیاستگذاری واحد شده است.

عضو مجمع نمایندگان تهران در مجلس ادامه داد: مسائل فنی و تجهیزاتی، بودجه ای و مالی آتش نشانی ها و معیشت کارکنان آنها نیز محل بحث است که باید بطور دقیق مورد ارزیابی و آسیب شناسی قرار بگیرد.

وی تصریح کرد: از همه اینها مهمتر، موراد مشابهی از ساختمان های فرسوده در تهران است که اگر سریع تر فکری به حال آنها نشود، دهها مورد مانند پلاسکو اتفاق می افتد.

وکیلی خاطرنشان کرد: این موارد در جلسه امروز مجمع نمایندگان تهران بررسی و پیشنهادات لازم ارائه می شود تا از تکرار موارد مشابه جلوگیری شود.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری