سیاسی
روزنامه امروز
کد خبرنگار: 1650 تاریخ انتشار: 1395-06-23 / 11:50:00

تعداد تخت‌های آی سی یو کودکان در کشور ۷۰ درصد افزایش می یابد

    با حضور مسئولین وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی طرح های ویژه ای در راستای توسعه بخش های درمانی افتتاح شد. […]

تعداد تخت‌های آی سی یو کودکان در کشور ۷۰ درصد افزایش می یابد

با حضور مسئولین وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی طرح های ویژه ای در راستای توسعه بخش های درمانی افتتاح شد.

محمد آقاجانی معاون درمان وزات بهداشت روز یکشنبه در مراسم افتتاح بزرگ ترین بخش picuدر بیمارستان کودکان مفید از افزایش ۹۰۰ تخت icu(تخت مراقبت ویژه) از جمله ۹۰ تخت آی سی یو کودکان و ۱۸۰ تخت آی سی یو نوزادان تا پایان امسال خبر داد و گفت: سال گذشته یک هزار و صد تخت آی سی یو در بیمارستان های دولتی کشور افتتاح شد که شمار این تخت ها در کشور به ۶ هزار و ۲۰۰ تخت رسید، امسال هم ۱۳۶ تخت دیگر تاکنون اضافه شده است و تا پایان امسال ۹۰۰ تختICUدیگر به این بیمارستان ها افزوده می شود.

وی ادامه داد: تعداد تخت های آی سی یو کودکان در کشور تا سال ۹۳ حدود ۳۰۷ تخت بود که در سال ۹۴ حدود ۱۳۶ تخت به آنها اضافه شد و امسال نیز ۹۰ تخت دیگر اضافه می شود که بیشترین آن با تعداد ۱۹ تخت در بیمارستان مفید است که امروز افتتاح شد.

معاون درمان وزیر بهداشت اضافه کرد: با این اقدام تا پایان امسال تعداد تخت هایPICU یا آی سی کودکان در کشور ۷۰ درصد افزایش می یابد.

تخت های آی سی یو کودکان برای بیماران بالاتر از یکماه که نیاز به مراقبت های ویژه دارند،استفاده می شود.

دکتر آقاجانی اضافه کرد: از نظر تخت های آی سی نوزادان هم تا سال گذشته ۲ هزار و ۲۷ تخت در کشور داشتیم که سال گذشته ۵۲۰ تخت به این تعداد اضافه شد و امسال نیز ۱۸۰ تخت دیگر به آنها اضافه می شود.

وی همچنین از افتتاح ۵۰۰ تختVIP زایمان زنان در کشور در یکصد بیمارستان خبر داد که به زودی با حضور وزیر بهداشت افتتاح می شود و فضای مناسبی برای زایمان مادران در بیمارستان ها ایجاد می شود به طوری که شوهر نیز می تواند در کنار همسر در بیمارستان حضور داشته باشند.

دکتر آقاجانی اظهار کرد: مسیر افزایش سزارین بعد از طرح تحول سلامت در کشور معکوس شد و طی دو سال و نیم گذشته شاهد کاهش ۶.۵ درصدی موارد سزارین در کشوربودیم.

وی همچنین از تدوین پروتکل های درمان بیماران در بیمارستان ها و نیز پروتکل های ترخیص بیماران خبر داد که به گفته او با ابلاغ آنها نظم بیشتر بر خدمات بیمارستانی کشور حاکم و خدمات بیمارستانی هزینه - اثربخش می شود.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری