سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-03-11 / 16:39:00

برگزاری دوره آموزش آنلاین «آمادگی در برابر زلزله» برای عموم مردم

    سرپرست معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال‌احمر از برگزاری دوره آموزشی آنلاین در زمینه زلزله تحت عنوان «چگونه در برابر زلزله آماده باشیم؟» خبر داد. […]

برگزاری دوره آموزش آنلاین «آمادگی در برابر زلزله» برای عموم مردم

خسرو رحمانی گفت: این دوره یک دوره آموزشی آنلاین برای عموم مردم است. با توجه به زلزله‌ای که به تازگی در تهران و در برخی استان‌های دیگر رخ داد، تصمیم گرفتیم در قالبی فراگیر و در دسترس آموزشی جدید ایجاد کنیم و مردم با مباحث تازه مربوط به زلزله آشنا شوند.

وی ادامه داد: لذا دوره آنلاین آموزش در برابر زلزله را با توجه به تجربه‌ای که در دوره آنلاین کرونا ویروس به دست آوردیم، آغاز کردیم که شامل مباحث کلی در زمینه آمادگی در برابر زلزله است.

سرپرست معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال‌احمر به گواهی مربوط به دوره هم اشاره کرد و افزود: این آزمون به راحتی از طریق تلفن همراه، تبلت و لپ تاپ قابل دسترسی است و در پایان دوره در صورتی که افراد مشخصاتشان را وارد کنند، پس از ۲۴ ساعت می‌توانند گواهی مربوط به آن را از سایت آموزش همگانی جمعیت هلال احمر به نشانی khadem.ir دریافت کنند.

رحمانی ادامه داد: این دوره توسط جمعیت هلال احمر با همکاری سازمان نظام پزشکی و در راستای بند ب ماده ۱۴ مدیریت بحران برگزار شده است. بر اساس این بند، وظیفه آموزش آحاد جامعه در حوزه حوادث و سوانح بر عهده جمعیت هلال‌احمر و با همکاری سایر سازمان‌ها است.

وی تاکید کرد: این دوره با محتوای آموزشی زلزله برای اولین بار به صورت الکترونیکی و برخط توسط جمعیت هلال‌احمر و در راستای عدالت آموزشی با شعار «همه‌جا، همه وقت و برای همه» در کشور برگزار می‌شود. در ضمن دوره‌ی مشابه ان با محتوای کرونا ویروس با ۳۵۱ هزار شرکت کننده با همکاری مشترک جمعیت هلال احمر و سازمان نظام پزشکی برگزار شده است.

به گفته سرپرست معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال‌احمر، شرکت در این دوره آموزشی آنلاین زلزله حدود ۲۰ دقیقه زمان می‌برد و سرفصل‌های آن به شرح زیر است:

چرا باید در کشور ایران همیشه برای زلزله آماده باشیم؟ چند نکته ساده برای افزایش ایمنی در اتاق‌های منزل، ایمن‌سازی آشپزخانه، آشنایی با چیدمان ایمن وسایل در منزل، در پارکینگ چه کنیم؟ هنگام وقوع زلزله چگونه پناه بگیریم؟، اقدامات حفاظتی و مراقبتی بعد از وقوع زمین‌لرزه و در نهایت آزمون نهایی.

برای شرکت در این دوره از طریق لینک https://go.irimc.org/quake اقدام کنید.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری