سیاسی
روزنامه امروز
کد خبرنگار: 1687 تاریخ انتشار: 1395-11-13 / 11:44:00

تصویب احداث دو نیروگاه بادی و خورشیدی در قزوین

    ساخت دو پروژه نیروگاه بادی و خورشیدی به دلیل عدم وجود آلودگی زیست‌محیطی و همچنین تطابق با سیاست‌های برنامه‌های توسعه و برنامه‌های ملی و استانی در کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی به تصویب رسید. […]

تصویب احداث دو نیروگاه بادی و خورشیدی در قزوین

‌ساخت دو پروژه نیروگاه بادی و خورشیدی به دلیل عدم وجود آلودگی زیست‌محیطی و همچنین تطابق با سیاست‌های برنامه‌های توسعه و برنامه‌های ملی و استانی در کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی به تصویب رسید.

در جلسه کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی استان که به ریاست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری و دبیری مدیرکل راه و شهرسازی استان تشکیل شد، احداث دو پروژه در قالب انرژی‌های نو (نیروگاه بادی و خورشیدی) در شهرستان‌های تاکستان و بوئین‌زهرا به تصویب رسید.
محسن اسماعیلی مدیر شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین اظهار کرد: این پروژه‌ها به خاطر نداشتن آلودگی زیست‌محیطی و همچنین نامحدود بودن منابع تولید آن‌ها، با سیاست‌های برنامه‌های توسعه و برنامه‌های ملی و استانی مطابقت داشته و حمایت از آن‌ها موردتوجه جدی مسئولین استان است.
وی با اشاره به موضوع دیگر موردبحث در این کارگروه که به‌منظور تحقق‌پذیری و جلوگیری از سو استفاده‌های احتمالی پیرامون درخواست‌های کاربری در نظر گرفته‌شده خاطرنشان کرد: در این جلسه مصوب شد که درخواست کاربری صرفاً برای همان موضوع موافقت شده و هرگونه صدور مجوز مغایر با درخواست موردنظر، منجر به ابطال مصوبه می‌گردد.
مدیر شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین همچنین در مورد هدایت تصمیمات مربوط به تعیین کاربری به سمت نیاز و ظرفیت استان و با توجه به اهمیت و تأثیرگذاری تصمیم‌گیری‌های مربوط به استقرار فضایی تصریح کرد: مقرر گردیده تا سازمان جهاد کشاورزی نسبت به شناسایی ظرفیت استان در بخش دامداری و با توجه به مجوزهای صادره و میزان نیاز استان در آینده نسبت به ارائه برنامه خود به این کارگروه اقدام نماید.
سودابه زرین پور، رئیس دبیرخانه کمیسیون‌های تخصصی اداره کل راه و شهرسازی نیز با اشاره به تصمیم‌گیری در خصوص پروژه‌های متقاضیان تولید برق خاطرنشان کرد: بررسی و شناسایی میزان پراکنش پروژه‌های متقاضیان تولید برق پراکنده در مرکز خدمات سرمایه‌گذاری جهت از دیگر این مصوبات کارگروه بود.
به گفته اسماعیلی بر این اساس مقرر شد به‌منظور آزادسازی خدمات تخصیص‌یافته، کمیته‌ای متشکل از شرکت‌های گاز، برق و شهرک‌های صنعتی در مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان با حضور اداره کل راه و شهرسازی به بررسی موضوع بپردازند.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری