سیاسی
روزنامه امروز
کد خبرنگار: 1296 تاریخ انتشار: 1395-12-08 / 16:45:00

پیام آیت الله العظمی سبحانی به دهمین دوره مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی (ع)

    به مناسبت برگزاری دهمین دوره مسابقات سراسری قرآن برادران دارالقرآن امام علی بن ابیطالب(ع) مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی سبحانی پیامی صادر فرمودند . […]

پیام آیت الله العظمی سبحانی به دهمین دوره مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی (ع)

به مناسبت برگزاری دهمین دوره مسابقات سراسری قرآن برادران دارالقرآن امام علی بن ابیطالب(ع) مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی سبحانی  پیامی صادر فرمودند .

این پیام عصرروزجمعه 29 بهمن توسط فرزند آیت الله العظمی سبحانی جناب حجت الاسلام حاج علی سبحانی در مرکز فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی (یادمان شهدای هفتم تیردرتهران) قرائت شد.متن پیام به این شرح است:

 بسم الله الرحمن الرحيم

 )إِنَّ هَذَا الْقُرْآنَ يَهْدِي لِلَّتِي هِيَ أَقْوَمُ )   صدق الله العلي العظيم (آیه 9 سوره الاسراء(

 قرآن مجید معجزه جاویدان اسلام است، روزی که پیامبر گرامی (ص) برای هدایت جهانیان برانگیخته شد با دلائل گوناگون و معجزات متعدد مبعوث گردید، تا از این طریق بتواند تمدن جدید را پی ریزی نموده و بشریت را از بت پرستی و زبونی نجات دهد و خوشبختانه در این راه موفقیت چشمگیری نصیب آن حضرت شد.

قسمت اعظم معجزات پیامبر خاتم(ص) در تاریخ ضبط شده و همگی قطعی است، اما معجزه ای که تا روز رستاخیز بر صدق دعوت او گواهی می دهد همین قرآن مجید است که پس از گذشت قریب 15 قرن، هیچ کس نتوانسته است، سوره کوتاهی مانند سوره های آن بیاورد.

شخصیتی که از قرن ها پیش میگوید:

)لَّئِنِ اجْتَمَعَتِ الْإِنسُ وَالْجِنُّ عَلَى أَن يَأْتُوا بِمِثْلِ هَذَا الْقُرْآنِ لَا يَأْتُونَ بِمِثْلِهِ وَلَوْ كَانَ بَعْضُهُمْ لِبَعْضٍ ظَهِيرًا )( سوره اسراء آیه 88(

)اگر انسانها و پریان اتفاق کنند که همانند این قرآن را بیاورند، همانند آن را نخواهند آورد، هرچند یکدیگر را(در این کار) کمک کنند(.

این شخصیت آن چنان به صدق دعوت خود ایمان دارد که از عمق تاریخ چنین پیامی فرستاده و هنوز هم این پیام زنده و کارساز است.

دارالقرآن امام علی ابن ابی طالب (ع) با گذراندن دوره های مختلف تا دوره دهم توانسته است گروه های سنی مختلف را با این کتاب آسمانی آشناتر سازد و در عرصه قرائت و حفظ و تحقیق معانی موفقیت چشم گیری به دست آورد.

این جانب توفیقات موسس و کلیه کسانی که در برگزاری این همایش همکاری دارند، تشکر نموده و از خداوند بزرگ برای همگان پاداش عظیم و حسن عاقبت خواهانم.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری