سیاسی
روزنامه امروز
کد خبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1396-01-01 / 12:44:00

تیلرسون ماه آوریل با لاوروف در مسکو ملاقات می‌کند

    سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد: وزیر امور خارجه این کشور در جلسه آتی وزرای خارجه ناتو شرکت نخواهد کرد و ماه آوریل به مسکو سفر می‌کند. به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ضمن تایید اخبار مبنی بر عدم حضور رکس تیلرسون، ‌وزیر امور خارجه آمریکا در نشست وزرای خارجه ناتو که قرار است طی روزهای پنجم و ششم آوریل در بروکسل برگزار شود، خاطرنشان کرد: تام شانون، معاون تیلرسون نماینده آمریکا در این نشست شرکت خواهد کرد. […]

تیلرسون ماه آوریل با لاوروف در مسکو ملاقات می‌کند

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد: وزیر امور خارجه این کشور در جلسه آتی وزرای خارجه ناتو شرکت نخواهد کرد و ماه آوریل به مسکو سفر می‌کند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ضمن تایید اخبار مبنی بر عدم حضور رکس تیلرسون، ‌وزیر امور خارجه آمریکا در نشست وزرای خارجه ناتو که قرار است طی روزهای پنجم و ششم آوریل در بروکسل برگزار شود، خاطرنشان کرد: تام شانون، معاون تیلرسون نماینده آمریکا در این نشست شرکت خواهد کرد.

وی همچنین افزود: ۲۲ مارس تیلرسون قرار است با وزرای خارجه کشورهای آلبانی، بلژیک، ‌بلغارستان،‌ کانادا،‌ جمهوری چک، ‌دانمارک،‌ استونی، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند،‌ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوگزامبورگ، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، رومانی، اسلواکی، اسلونی، اسپانیا،‌ ترکیه و انگلیس که همگی از اعضای ائتلاف ناتو هستند تحت عنوان جلسه کشورهای عضو ائتلاف علیه داعش با وزیر امور خارجه آمریکا دیدار کنند.

این در حالی است که به گفته منابع آگاه، تیلرسون با شرکت نکردن در این نشست قرار است طی روزهای ششم و هفتم آوریل به همراه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا میزبان شی جینپینگ، رئیس‌جمهور چین باشد و پس از دیدار با وی به مسکو سفر کند.

یک مسئول وزارت خارجه آمریکا نیز اظهار داشت: تیلرسون ماه آوریل برای دیدار با اعضای گروه هفت به ایتالیا رفته و بعد از آنجا به روسیه می‌رود.

این مسئول وزارت خارجه آمریکا دقیقا زمان سفر آتی تیلرسون را مشخص نکرد، اما ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه تاکید کرد: مسکو نمی‌خواهد در حال حاضر اخبار مربوط به سفر تیلرسون به روسیه در ماه آوریل را تکذیب یا تایید کند.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری