سیاسی
روزنامه امروز
کد خبرنگار: 31703 تاریخ انتشار: 1396-01-23 / 09:10:00

کنترل آب و برق از راه دور

    یکی از کارمندان سابق شرکت آمازون قصد دارد با ارائه خانه های بلوکی هوشمند صنعت ساخت و ساز را دگرگون کند. این خانه ها سریع ساخته می شوند و می توان آب و برق و دمای آن را از راه دور کنترل کرد. […]

کنترل آب و برق از راه دور

یکی از کارمندان سابق شرکت آمازون قصد دارد با ارائه خانه های بلوکی هوشمند صنعت ساخت و ساز را دگرگون کند. این خانه ها سریع ساخته می شوند و می توان آب و برق و دمای آن را از راه دور کنترل کرد.

به گزارش دیجیتال ترندز،  آرون هولم در آمازون به عنوان مدیر بخش محصول فعالیت می کرد. اکنون او با ارائه ایده ای به نام Blockablee قصد دارد خانه سازی را دگرگون کند.

این ایده براساس ساخت خانه با بلوک های قابل حمل است که به طور کامل با فناوری خانه هوشمند این شرکت همخوانی دارند.

هولم در این باره می گوید: معتقدم که اکنون جهان به خانه هایی با طراحی زیبا، ایمن و  مجهز به فناوری نیاز دارد که «پیش ساخته» باشند. برای این منظور ما سیستم خانه سازی ایجاد کردیم که بلوک هایی با توجه به درخواست مشتری می سازد. این بلوک ها را می توان با طراحی، فرم و قیمت های مختلف ساخت.

 خانه های بلوکی این شرکت با استاندارد ۱۸ در ۳۸ فوت ساخته می شوند.

 مشتریان همچنین می توانند آشپزخانه، حمام و دستشویی و فضاهای مورد نیاز خود را با طراحی دلخواه سفارش دهند. همچنین خانه های بلوکی به بستر کنترل هوشمند خانگی «بلاک سنس» متصل هستند. این بستر هوشمند  به صاحبخانه اجازه می دهد تا برق، آب، ‌دما، نور و سیستم امنیت خانگی را از راه دور کنترل کند.  

از سوی دیگر راه پله نیز برای این خانه ها ساخته می شود. قیمت هر مترمبع از خانه های بلوکی ۱۵۰ تا ۳۰۰ دلار است و در کل تخمین زده می شود هزینه کل ساخت یک خانه بلوکی با توجه به متراژ آن ۲۵ تا ۱۰۰ هزار دلار شود.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری