سیاسی
روزنامه امروز
کد خبرنگار: 31209 تاریخ انتشار: 1396-02-14 / 12:20:00

حمایت کارشناسان مقابله با تروریسم فرانسه از ماکرون

    گروهی از کارشناسان ارشد مقابله با تروریسم فرانسه حمایت خود را از امانوئل ماکرون نامزد مستقل و میانه رو در انتخابات ریاست جمهوری اعلام کردند. […]

حمایت کارشناسان مقابله با تروریسم فرانسه از ماکرون

گروهی از کارشناسان ارشد مقابله با تروریسم فرانسه حمایت خود را از امانوئل ماکرون نامزد مستقل و میانه رو در انتخابات ریاست جمهوری اعلام کردند.

به گزارش  رویترز، برخی از کارشناسان برجسته مبارزه با تروریسم فرانسه  روز چهارشنبه حمایت خود را از ماکرون در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرده اند.

حمایت کارشناسان مقابله با تروریسم فرانسه از ماکرون در حالی است که مارین لوپن رهبر جبهه ملی فرانسه در مناظره روز چهارشنبه به شدت از سیاست های ماکرون در مقابله با تروریسم انتقاد کرده و سیاست های وی را ناکارآمد و ضعیف دانسته است.

7 کارشناس و مقام سابق نهادهای مقابله با تروریسم فرانسه در نامه‌ای که رویترز آن را دیده است، از ماکرون 39 ساله حمایت کرده اند. دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه قرار است یکشنبه آینده برگزار شود.

آنها در این نامه نوشتند: اشتباه است که بخواهیم با تدابیر سختگیرانه فوری با تروریسم مقابله کنیم، اتخاذ تدابیر فوری و فوق العاده برای مقابله با تروریسم به ضرر آزادی های مدنی و ارزش های دموکراتیک خواهد بود و در نهایت موجب تشدید تبلیغات تروریستی می شود. از این خط قرمز هرگز نباید عبور کرد. با عبور از این خط قرمز، مارین لوپن عملا به نفع گروه های تروریستی کار می کند و کشور ما را به خطر خواهد انداخت.

لوپن قول داده است تا در صورت پیروزی در انتخابات، مقابله با مهاجرت غیرقانونی و کنترل مرزها را در اولویت قرار دهد.

ماکرون نیز وعده داده است تا 10 هزار مامور پلیس بیشتر استخدام کند و 15 هزار نفر به ظرفیت زندان های فرانسه بیفزاید.

نظرسنجی انجام شده توسط موسسه ایلابه پس از مناظره شب گذشته نشان می دهد که 63 درصد رای دهندگان فرانسوی دیدگاه های ماکرون را متقاعدکننده تر و منطقی تر از لوپن دانسته اند.

شدیدترین دیدگاه های دو طرف بر سر امنیت ملی فرانسه مطرح شد. مساله حساس در کشوری که بیش از 230 نفر از سال 2015 میلادی تاکنون در حملات تروریستی کشته شده اند.

لوپن در سخنانی ضمن انتقاد شدید از سیاست های ماکرون در قبال مقابله با تروریسم، گفت: شما هیچ برنامه ای برای امنیت ندارید ولی در برابر اقداماتی که انجام شده است احساس رضایت می کنید.

ماکرون نیز گفت: تروریسم از اولویت های من خواهد بود اگر به عنوان رئیس جمهور برگزیده شوم.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری