سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-01-23 / 14:48:00

سردار هادیانفر خبر داد: کنترل مبادی ورودی شهرها تا ۳۱ فروردین

    رئیس پلیس راهور ناجا، گفت: مبادی ورودی به تمامی شهرها تا ۳۱ فروردین توسط پلیس کنترل می‌شود و تمدید آن منوط به تصویب ستاد ملی مقابله با کرونا است. […]

سردار هادیانفر خبر داد: کنترل مبادی ورودی شهرها تا ۳۱ فروردین

سردار سید کمال هادیانفر، روز شنبه در حاشیه بازدید از معابر ورودی استان البرز در آزادراه تهران _ قزوین، با حضور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از ابتدا تا انتهای طرح نوروزی سال گذشته ۵۶۵ میلیون تردد در کشور داشتیم که امسال این عدد به ۲۱۴ میلیون تردد کاهش پیدا کرده است.

رئیس پلیس راهور ناجا افزود: در سفرهای نوروزی امسال حدوداً کاهش ۶۰ درصدی ترددها و ۶۳ درصدی جانباختگان تصادفات را داشتیم، و در حال حاضر نیز بالغ بر ۵۶ درصد کاهش را در جاده‌های کشور شاهد هستیم که جا دارد از هموطنان عزیز به خاطر این همیاری تشکر کنیم.

وی ادامه داد: ۷۱۵ ورودی به شهرها توسط پلیس راهور از ۸ فروردین امسال برابر ابلاغ ستاد مقابله با کرونا کنترل می‌شود و تا پایان فروردین ادامه دارد و تمدید آن بستگی به مصوبات جدید ستاد دارد.

سردار هادیانفر با بیان اینکه در ورودی شهرها از ورود خودروهایی که غیر بومی باشند ممانعت می‌کنیم، اضافه کرد: تا این لحظه بالغ بر ۵ هزار وسیله نقلیه که اصرار داشتند وارد شهرهای غیر محل سکونت شوند، توقیف شدند و بالغ بر ۴۰ هزار وسیله نیز جریمه ۵۰۰ هزار تومانی شدند و خوشبختانه ۳۱۵ هزار وسیله نقلیه صرفاً به تذکر و ارشاد پلیس تمکین کرده و از سفر خود منصرف شدند و ما هیچ گونه وسیله‌ای برای آنها اعمال نکردیم.

وی درباره روند کنترل و نظارت بر ترددهای بین شهری گفت: اگر خودرویی غیرپلاک بومی باشد اجازه ورود به شهر را ندارد و باید از کمربندی عبور کند.

رئیس پلیس راهور ناجا ادامه داد: به طور مثال افرادی که می‌خواهند از تهران به اصفهان بروند اجازه ورود به هیچ شهری که در مسیر راه هستند را ندارند و باید فقط از کمربندی عبور کند و اجازه ورود به شهرهای قم، نطنز و کاشان را ندارند و فقط اجازه ورود به آن شهری را دارند که پلاک خودرو مربوط به آن شهر است.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری