سیاسی
روزنامه امروز
کد خبرنگار: 1650 تاریخ انتشار: 1395-07-24 / 11:20:00

آماده انجام عملیات نظامی بیشتر در یمن هستیم

    رئیس جمهوری آمریکا با ارسال نامه ای به اعضای کنگره این کشور از آمادگی واشنگتن برای انجام عملیات نظامی بیشتر در یمن خبر داد. […]

آماده انجام عملیات نظامی بیشتر در یمن هستیم

رئیس جمهوری آمریکا با ارسال نامه ای به اعضای کنگره این کشور از آمادگی واشنگتن برای انجام عملیات نظامی بیشتر در یمن خبر داد.

 به نقل از النشره، باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در نامه ای به کنگره بر آمادگی واشنگتن برای انجام عملیات نظامی بیشتر در یمن تاکید کرد.

وی در این نامه مدعی شده است که عملیات نظامی بیشتر در یمن برای دفاع از واشنگتن ضروری است.

اوباما در ادامه ادعاهای خود آورده است: حملات جنگنده های آمریکا به ۳ پایگاه و مواضع یمن محدود است، موشک های ما ۳ پایگاه وابسته به انصار الله یمن را هدف قرار داد و این اقدام پس از آن صورت گرفت که نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد که یکی از ناوهای این کشور در سواحل یمن هدف قرار گرفته است.

گفتنی است که ارتش آمریکا پنج شنبه گذشته سه تأسیسات راداری یمن را هدف حملات هوایی خود قرار داد.

«پیتر کوک» سخنگوی پنتاگون در توجیه این حمله هوایی آمریکا مدعی شد که «این حملات هوایی محدود در دفاع از خود و برای حفاظت از کارکنان و کشتی های آمریکایی و حراست از حق آزادی کشتیرانی در گذرگاههای مهم دریایی صورت گرفت. آمریکا به هرگونه تهدید علیه کشتیها و عبور و مرور تجاری خود بطور مقتضی پاسخ خواهد داد و به بهره مندی از حق آزادی کشتیرانی در دریای سرخ، تنگه باب المندب و هرنقطه دیگری از جهان ادامه خواهد داد».

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری