سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1401-02-05 / 18:40:00

امیرعبداللهیان به موضوع ترانزیت ریلی ورود کرد

    مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران با وزیر امور خارجه در خصوص موضوع ترانزیت ریلی دیدار و گفتگو کرد. […]

امیرعبداللهیان به موضوع ترانزیت ریلی ورود کرد

به نقل از راه آهن جمهوری اسلامی ایران، سید میعاد صالحی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران در نشستی مشترک در وزارت امور خارجه، حسین امیرعبداللهیان را در جریان آخرین تحولات و دستاوردهای حوزه ترانزیت ریلی کشور قرار دادند.

در این نشست مدیرعامل راه آهن به رشد چشمگیر جابه جایی کالای ترانزیتی در شش ماهه اخیر در مقایسه با مدت مشابه سال قبل اشاره و بر اهتمام راه آهن در عملیاتی کردنِ حداکثریِ امکانات و ظرفیت‌های بالقوه صنعت حمل و نقل ریلی کشور تاکید کرد.

صالحی همچنین گزارشی از آخرین اقدامات در راستای ساخت حلقه‌های مفقوده ریلی در کریدور شمال - جنوب از جمله راه آهن رشت - آستارا و راه آهن چابهار - زاهدان را به وزیر امور خارجه ارائه کرد.

وزیر امور خارجه نیز ضمن اشاره به اهمیت ترانزیت در دیپلماسی اقتصادی و سیاست همسایگی دولت، از مدیر عامل و کلیه دست اندرکاران راه آهن جمهوری اسلامی ایران به خاطر تلاش‌های گسترده برای ارتقا جایگاه ترانزیتی کشور قدردانی کرد.

امیرعبداللهیان همچنین بر ادامه حمایت قاطع وزارت امور خارجه از این تلاش‌ها در راستای دیپلماسی اقتصادی و اهمیت ترانزیت تاکید و تصریح کرد که وزارت امور خارجه پیگیری‌های لازم را با مقام‌های ذیربط برای کمک به رفع برخی تنگناها و کاستی‌ها به عمل خواهد آورد.

در این جلسه همچنین معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه و معاون بهره برداری راه آهن نیز توضیحاتی در خصوص فعالیت‌های مربوط به تسهیل ترانزیت ریلی در سرخس و اینچه برون و حمل و نقل چندوجهی در بنادر شمالی کشور ارائه کردند.

در پایان مقرر شد جلسات دوجانبه راه آهن و وزارت امور خارجه تداوم داشته باشد و همچنین موضوعات مورد بحث در این جلسه در «کارگروه ملی دیپلماسی حمل و نقل و ترانزیت» نیز دنبال شود.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری