سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-01-27 / 10:58:00

مدیرکل ارشاد آذربایجان غربی: کرونا ۱۱۰ میلیارد ریال به بخش فرهنگ و هنر آذربایجان غربی خسارت زد

    ارومیه – مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی از خسارت ۱۱۰ میلیارد ریال بیماری کرونا به بخش فرهنگ، هنر وحوزه قرآن در استان خبر داد. […]

مدیرکل ارشاد آذربایجان غربی: کرونا ۱۱۰ میلیارد ریال به بخش فرهنگ و هنر آذربایجان غربی خسارت زد

ارومیه – مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی از خسارت ۱۱۰ میلیارد ریال بیماری کرونا به بخش فرهنگ، هنر وحوزه قرآن در استان خبر داد.

حجت الاسلام ناصر خدایاری صبح چهارشنبه در نشست با خبرنگاران عضو کمیته رسانه شورای عالی اطلاع رسانی آذربایجان غربی اظهارکرد: بر اساس برآوردهای اولیه در پی شیوع ویروس کرونا ۱۱۰ میلیارد ریال خسارت به جامعه فرهنگی، هنری، قرآنی و سایر صنوف فرهنگی استان وارد شده که بر اساس اعلام به وزارت خانه مبلغ ۹۷ میلیارد ریال مصوب شد و قرار است بزودی به اهالی این حوزه پرداخت شود.

وی ادامه داد: در اثر شیوع این ویروس هنرمندان، نویسندگان، چاپخانه‌داران، صاحبان کانون‌های آگهی و تبلیغاتی، روزنامه‌نگاران، ناشران، انجمن‌های موسیقی، مؤسسات قرآنی و فرهنگی، سینماها، اهالی تئاتر و تمامی صنوفی که به نحوی در تولید محصولات فرهنگی هنری نقش داشتند، آسیب دیدند که امیدواریم بخشی از این خسارات جبران شود.

حجت الاسلام خدایاری در ادامه با تاکید بر رعایت الزامات بهداشتی و ترغیب مردم به ماندن در خانه تاکید کرد و افزود: با اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند، دیگر قرنطینه کامل اجرا نخواهد شد، فاصله گذاری هوشمند به معنای حضور در اجتماعات با حفظ فاصله است.

وی با اشاره به سیر صعودی این بیماری در استان عنوان کرد: فاصله گذاری هوشمند به معنای بازگشایی تدریجی کسب و کارها، از صنوف کم ریسک تا صنوف ریسک دار است، ستاد استانی کرونا پیشنهاد داده بود تا قرنطینه و محدودیت بازگشایی صنوف تا ۳۱ فروردین ادامه یابد اما ستاد ملی کرونا مخالفت کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی با بیان اینکه اهالی رسانه از طریق تولید محتوا، نقش مهمی در آگاه‌سازی جامعه و مقابله با این بیماری ایفا کرده‌اند گفت: همچنان تاکید بر رعایت الزامات بهداشتی توسط مردم باید در دستور کار رسانه‌ها قرار گیرد.

به پیشنهاد خبرنگاران عضو کمیته رسانه شورای عالی اطلاع رسانی آذربایجان غربی با توجه به تصمیمات تحمیلی ستاد ملی کرونا و تکلیف این تصمیمات بر ستاد استانی استان‌هایی چون آذربایجان غربی که شرایط ویژه ای در بحث مبارزه با کرونا دارند و نیازمند اختیار عمل بیشتری در کنترل و مدیریت این بیماری هستند، قرار شد با تبیین ضرورت‌ها و حساسیت‌های موجود، فشار و مطالبات افکار عمومی تشدید و اختیارات ویژه ای برای ستاد استانی خواسته شود.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری