سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-01-20 / 15:06:00

نقش ماندگار رسانه‌های استان بوشهر در دوران مقابله با کرونا

    بوشهر - مسئول سازمان بسیج رسانه استان بوشهر با اشاره به نقش مهم رسانه‌ها در دوران مقابله با کرونا، خواستار توجه دولت به رسانه‌های استان بوشهر با ارائه بسته‌های حمایتی و اقلام معیشتی شد. […]

نقش ماندگار رسانه‌های استان بوشهر در دوران مقابله با کرونا

بوشهر - مسئول سازمان بسیج رسانه استان بوشهر با اشاره به نقش مهم رسانه‌ها در دوران مقابله با کرونا، خواستار توجه دولت به رسانه‌های استان بوشهر با ارائه بسته‌های حمایتی و اقلام معیشتی شد.

 عبدالله نجفی ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: نقش خبرنگاران، اصحاب رسانه و مطبوعات استان بوشهر در مقابله با شیوع ویروس کرونا ستودنی است.

وی افزود: در حالی که اتفاق فراگیر شیوع این ویروس در سطح کشور، می‌توانست سبب تولید محتواهای نادرست گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی شود اما ورود به هنگام طلایه داران عرصه اطلاع رسانی با تولید اخبار و محتواهای صحیح، سبب شد تا دانش رسانه‌ای افکار عمومی به سطح بسیار قابل قبولی ارتقا یابد.

مسئول سازمان بسیج رسانه استان بوشهر تصریح کرد: رسانه‌های استان بوشهر برای کاهش التهاب و دغدغه فکری و روانی مردم با رعایت اصول حرفه‌ای و با انتشار اخبار و تحلیل‌های مناسب نقش ارزنده‌ای در اعتماد مردم به مسئولان استان و کشور در این ایام کرونایی داشته‌اند.

نجفی با اعلام اینکه رسانه‌های فارسی زبان معاند تلاش‌های فراوانی برای وارونه جلوه دادن اقدامات حوزه بهداشت و درمان در مقابله با کرونا انجام دادند، گفت: تجربه جدید موفقیت آمیز رسانه‌های استان بوشهر در تولید محتوا، خبر، گزارش و یادداشت‌های خبری برای مقابله با ویروس منحوس کرونا، نشان داد که نسل فعلی دست اندرکاران رسانه‌ای این استان در حفظ آرامش جامعه و امید آفرینی نقشی به یادگار از خود به جای گذاشتند.

وی ادامه داد: اگر چه توسعه شبکه‌های اجتماعی می‌تواند به عنوان یک نقطه قوت در حوزه اطلاع رسانی ارزیابی شود اما کارکرد بخشی از این شبکه‌ها به گونه‌ای بود که می‌توانست امنیت روانی مردم را با اخبار نادرست حاصل از کووید ۱۹ تحت تأثیر قرار دهد.

مسئول سازمان بسیج رسانه استان بوشهر یادآور شد: اطلاع رسانی شفاف و بهینه رسانه‌های استان بوشهر در کمترین زمان ممکن، سبب شد تا خوراک خبری این گونه شبکه‌های اجتماعی تأمین و بی‌اثر شدن اخبار شبکه‌های معاند که به دنبال ناامید کردن مردم تلاش می‌کردند، را در پی داشته باشد.

نجفی با اعلام اینکه در راستای فاصله گذاری اجتماعی و منتشر نشدن مطبوعات و نشریات کاغذی به عنوان یکی از مصوبات کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مقابله با کرونا، روزنامه‌ها و هفته نامه‌های کاغذی در استان بوشهر منتشر نمی‌شوند، گفت: با توجه به اینکه زنجیره‌ای از نیروی انسانی در این بخش در حال فعالیت هستند، نیاز است که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یارانه‌های حمایتی خاصی را به این افراد اختصاص دهد.

مسئول سازمان بسیج رسانه استان بوشهر با اعلام اینکه حمایت‌های دولتی به فعالان عرصه رسانه، نباید مشمول زمان شود، ادامه داد: در ابعاد خرد لزوم توجه دستگاه‌های دولتی استان به ارائه آگهی‌ها و رپورتاژهای خبری و در ابعاد کلان ارائه بسته‌های حمایتی و اقلام معیشتی توسط دولت برای رسانه‌های استان مورد تاکید است.

وی یادآور شد: هر چند ستاد ملی مبارزه با کرونا، مجوز چاپ روزنامه‌های کاغذی را از ۲۳ فروردین‌ماه اعلام کرده است اما به‌دلیل توقف هرگونه فعالیت چاپخانه‌ها تا ۳۰ فروردین، عملاً امکان چاپ روزنامه در هفته آینده با این شرایط، مقدور نیست.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری