سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1401-02-27 / 11:52:00

وزیر کشور: حضور جهادگرانه روابط عمومی در اقناع افکار عمومی ضروری است

    وزیر کشور ضمن تبریک روز روابط عمومی،نوشت: حضور جهادگرانه در عرصه اقناع افکار عمومی در مقاطع حساس کشور همچون اصلاحات بزرگ اقتصادی که دولت در توزیع عادلانه یارانه‌ها انجام داد، ضرورتی است. […]

وزیر کشور: حضور جهادگرانه روابط عمومی در اقناع افکار عمومی ضروری است

به نقل از وزارت کشور، احمد وحیدی وزیر کشور در پیامی با گرامیداشت روز روابط عمومی، مسئولیت این مجموعه در دستگاه‌های اجرایی را در عرصه روشنگری و تحقق فریضه جهاد تبیین، مهم و اثرگذار دانست.

متن پیام وحیدی به مناسبت روز روابط عمومی به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

۲۷ اردیبهشت که در تقویم کشور به روز روابط عمومی نام گذاری شده است، فرصتی مغتنم برای قدردانی و ارج نهادن به فعالیت آنهایی است که با عشق، تعهد و تخصص، در تبیین ارزش‌های انقلاب اسلامی پا در عرصه جنگ روایت‌ها گذاشته اند.

مسئولیت روابط عمومی که مطابق با اندیشه‌های رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، نقشی انکارناپذیر در انتقال دقیق و صادقانه رویکردها، دستاوردها و اهداف سازمانی دارد، بیش از هر زمان دیگری خطیر شده است چرا که باید با تلفیق اطلاعات، تجربه، مهارت، دانش و فنون روز و با شناختی دو سویه از جامعه و دستگاه‌ها، آیینه‌ای تمام نما و پل ارتباطی میان این دو باشد.

شفاف سازی عملکردها به ویژه در حوزه‌های اقتصادی و تصمیم‌هایی که به طور مستقیم بر زندگی مردم اثر دارد، دیگر مسئولیت و نقش مهم و اثرگذار روابط عمومی است که علاوه بر همراه سازی مردم برای بهبود شرایط، در روند توسعه کشور و همچنین تحقق فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی برای «تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین»، اثرات مثبت و بی بدیلی خواهد داشت.

روابط عمومی باید مشاوری امین، اتاق فکر و تحلیلگری دوراندیش برای مدیران باشد و انتظارات و مطالبات مردم را در کوتاه‌ترین زمان منعکس سازد تا اختلالات، مشکلات و کاستی‌های حوزه اجرا به سرعت مشخص و برای برطرف شدن آن اقدام شود.

این نهاد، با تنویر افکار عمومی و اطلاع رسانی سریع، دقیق و صحیح به مردم، سرمایه‌های اجتماعی را برای پیشبرد اهداف کلان کشور پدید می‌آورد که اساس فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی را در فریضه جهاد تبیین تشکیل می‌دهد.

اعتماد سازی و اطمینان بخشی به مردم، مقابله با ماشین تحریف و تخریب بدخواهان نظام، امیدآفرینی، تسلط به ابزارهای نوین، پرهیز از افراط و تفریط و تقویت جایگاه واقعی به عنوان سخنگوی صادق، آن هم در زمانه‌ای که فضای مجازی کار را برای مدیران روابط عمومی سخت کرده است، گویای شرایط ویژه این نهاد در دوره جدید برای پویایی، تلاش خستگی ناپذیر شبانه روزی و خروج از رخوت و سکون است.

حضور جهادگرانه در عرصه تبیین و اقناع افکار عمومی در مقاطع حساس کشور همچون اصلاحات بزرگ اقتصادی که دولت سیزدهم در مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها انجام داد، ضرورتی است که امید داریم با تلاش و کوشش این مجموعه گرانقدر در دستگاه‌های اجرایی، سازمان‌ها و نهادها، شاهد تحقق بیش از پیش اهداف دولت باشیم.

والسلام علیکم

احمد وحیدی

وزیر کشور

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری