سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1401-03-27 / 18:36:00

امیرعبداللهیان در گفتگو با وزیر امور خارجه عمان : بر گفتگو و همکاری منطقه‌ای تاکید داریم

    وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه ما بر گفتگو و همکاری منطقه‌ای تاکید داریم، تاکید کرد: مقامات منطقه نباید اجازه دهند که بیگانگان، همکاری و ثبات منطقه‌ای را تحت تاثیر قرار دهند. […]

امیرعبداللهیان در گفتگو با وزیر امور خارجه عمان : بر گفتگو و همکاری منطقه‌ای تاکید داریم

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان عصر امروز، جمعه با بدر البوسعیدی وزیر امور خارجه  عمان در مورد مهم‌ترین موضوعات در دستور کار دوجانبه و همچنین برخی مسائل مورد اهتمام مشترک در عرصه منطقه‌ای و بین المللی به صورت تلفنی گفتگو و تبادل نظر کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به سفر رئیس جمهور کشورمان به عمان، این سفر را نقطه عطف جدیدی در روابط دو کشور بر شمرد.

وی با توجه به اهتمام ویژه سران دو کشور برای توسعه بیش از پیش مناسبات تهران و مسقط، بر ضرورت پیگیری و اجرایی شدن توافقات انجام شده در این سفر تاکید کرد.

امیرعبداللهیان ضمن استقبال از سفر هیاتی از سوی دولت عمان به تهران با هدف پیگیری توافقات، بر عزم جدی دو طرف برای پیشبرد همکاری‌ها تاکید کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان نقش عمان را در تحولات منطقه‌ای مهم ارزیابی و از تلاش‌های این کشور در استقرار صلح و ثبات و همکاری در منطقه تقدیر کرد.

امیرعبداللهیان با اشاره به سفر آتی بایدن رئیس جمهور آمریکا به منطقه یادآور شد: مقامات منطقه نباید اجازه دهند که بیگانگان، همکاری و ثبات منطقه‌ای را تحت تاثیر قرار دهند. ما بر گفتگو و همکاری منطقه‌ای تاکید داریم. معتقدیم اهل منطقه باید در مورد آینده منطقه تصمیم بگیرند.

بدر البوسعیدی، وزیر امور خارجه عمان نیز در این گفتگو ضمن تاکید بر اجرایی شدن توافقات انجام شده میان دو کشور در جریان سفر موفق آیت الله رئیسی به عمان اظهار داشت: ما نسبت به رویکرد دولت جدید جمهوری اسلامی ایران که بر پایه توسعه روابط با کشورهای منطقه می‌باشد، اطمینان داریم.

وزیر امور خارجه عمان همچنین از تشکیل کارگروهی در دولت عمان برای پیگیری توافقات صورت گرفته در سفر اخیر رئیس جمهور کشورمان به مسقط خبر داد.

طرفین در این تماس از استمرار آتش بس در یمن استقبال کردند. امیرعبداللهیان بر ضرورت لغو کامل محاصره انسانی یمن تاکید کرد.

امیرعبداللهیان همچنین همتای عمانی خود را در جریان آخرین تحولات مذاکره برای لغو تحریم‌ها قرار داد.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری