سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1401-05-04 / 21:35:00

قانونمند کردن فضای مجازی در حکمرانی باید عاقلانه و جهادی باشد

    نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه در حق مجلس در زمینه قانونگذاری برای فضای مجازی جفا شده است، گفت: قانونمند کردن فضای مجازی در حکمرانی باید عاقلانه، حکیمانه و جهادی باشد. […]

قانونمند کردن فضای مجازی در حکمرانی باید عاقلانه و جهادی باشد

به نقل از خانه ملت، علی نیکزاد در نخستین کنفرانس بین المللی رسانه، ارتباطات و حکمرانی سایبری که در محل دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: برخی از اصحاب رسانه مطالبی در خصوص مواجه مجلس با حکمرانی سایبری ارائه دادند که خلاف نظر مجلس است. در عصر حاضر اهمیت فضای مجازی بر کسی پوشیده نیست، بنابراین اهمیت فضای مجازی در حد انقلاب اسلامی است که حکمرانی بی بدیل و بی نظیری دارد و مجلس نیز همین نگاه را دارد.

وی افزود: با معماری معمار کبیر انقلاب نوع جدیدی از حکمرانی در جهان شکل گرفته است و اگر مشکلاتی در این حکمرانی وجود دارد به دلیل عدم تبعیت از ارزش‌های الهی و انسانی است که امام خمینی (ره) برای این نوع حکمرانی در نظر گرفته است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: تغییرات جهان در سایه گسترش فضای مجازی از دید افراد دغدغه مند و آینده پژوهش دور نبود و بارها در این زمینه گزارش دادند اما ما موضوع را جدی نگرفتیم تا اینکه در دوران کرونا سبب شد اتفاق دیگری رخ دهد و برخی از مسئولین که نمی‌توانستند با فضای مجازی ارتباط بگیرند، مجبور به تطبیق با شرایط شدند.

نیکزاد افزود: در دوران کرونا وزارت آموزش و پرورش و علوم و تحقیقات مجبور به استفاده از ابزارهای آموزشی فضای مجازی شدند و به دنبال آن در سبک زندگی تغییراتی ایجاد شد و کسب و کار اینترنتی به راه افتاد و شاهد بازی‌های رایانه‌ای در فضای مجازی و مراسم‌های مجازی بودیم از این رو سبب شد توجه جدی تری به گزارش افراد دغدغه مند و آینده پژوهش صورت گیرد.

وی با بیان اینکه موضوع حکمرانی تحت تأثیر فضای مجازی باعث تغییرات در حکمرانی شد، گفت: آموزش و پرورش اکنون نمی‌تواند دانش آموزان را مجبور به کتب درسی کند، بلکه آنها اختیار دارند در فضای مجازی نیازهای آموزشی خود را برطرف کنند.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری