سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1401-05-12 / 21:10:00

رشد ۲۶ درصدی صادرات ایران به ۱۵ کشور همسایه، هند و چین

    بررسی وضعیت صادرات در فروردین ۱۴۰۱ نشان می‌دهد صادرات ایران به ۱۵ کشور همسایه به علاوه هند و چین نسبت به مدت مشابه سال قبل آن ۲۶ درصد رشد داشته است. […]

رشد ۲۶ درصدی صادرات ایران به ۱۵ کشور همسایه، هند و چین

به نقل از گزارش سازمان توسعه تجارت که از داده‌های گمرک جمهوری اسلامی ایران تهیه شده، در فروردین ماه ۱۴۰۱ بیشترین میزان صادرات در بین کشورهای همسایه به امارات، عراق، ترکیه، افغانستان و پاکستان بوده است. ارزش صادرات در یک ماهه اول امسال به کشور امارات ۶۶۸ میلیون دلار بوده که در مقایسه با صادرات ۳۶۰ میلیون دلاری به این کشور در یک ماهه سال گذشته، صادرات به این کشور ۸۶ درصد رشد داشته است.

اما صادرات به عراق در یک ماهه ابتدای امسال و در مقایسه با سال گذشته ۲ درصد کاهش داشته است به این ترتیب که ارزش صادرات به عراق در یک ماهه ابتدای امسال ۴۲۶ میلیون دلار بوده است در حالی که ارزش صادرات به عراق در یک ماهه فروردین سال گذشته ۴۳۷ میلیون دلار بوده است.

به ترکیه در یک ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹۸ درصد رشد داشته به طوری که صادرات به ترکیه از ۱۸۲ میلیون دلار در فروردین ماه گذشته به ۳۶۱ میلیون دلار در فروردین ماه سال جاری رسیده است. صادرات به افغانستان در یک ماهه اول امسال ۱۰۸ میلیون دلار و به پاکستان ۸۲ میلیون دلار بوده است. صادرات ایران به چین در یک ماه نخست امسال یک میلیارد و ۲۹۱ میلیون دلار و در یک ماه نخست سال ۱۴۰۰ در مجموع ۹۹۹ میلیون دلار بوده که به این اساس صادرات به این کشور به لحاظ ارزشی ۲۹ درصد رشد داشته است.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری