سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1401-06-22 / 11:35:00

راه آهن رشت-آستارا و چابهار-زاهدان با تهاتر نفت ساخته می‌شود

    معاون اجرایی رئیس‌جمهور از توافق با وزیر راه مبنی بر تکمیل طرح‌های کلان راه‌آهن از قبیل رشت-آستارا، چابهار-زاهدان و برقی کردن تهران-مشهد از محل تهاتر نفت خبر داد. […]

راه آهن رشت-آستارا و چابهار-زاهدان با تهاتر نفت ساخته می‌شود

به نقل از وزارت راه و شهرسازی، سید صولت مرتضوی معاون اجرایی رئیس‌جمهور در پایان نشست پیگیری طرح‌های ریلی با حضور رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی، مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، استانداران استان‌های سیستان‌وبلوچستان، خراسان رضوی، اصفهان و بوشهر، نماینده سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و همچنین نمایندگانی از سازمان برنامه و بودجه نشست در مورد تصمیم‌گیری برای تکمیل پروژه‌های ریلی کشور اعلام کرد: در جلسات متعددی تأمین منابع مالی پروژه‌های سفرهای رئیس‌جمهوری در خصوص رفع موانع، تسریع در روند اجرایی و تأمین مالی پروژه‌های ریلی کشور بررسی و تعیین تکلیف شد.

معاون اجرایی رئیس‌جمهوری ادامه داد: بخشی از پروژه‌ها، پروژه‌هایی هستند که ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و با منابعی محدود قابل اتمام هستند. در جلسه صبح با استانداران مقرر شد تا از منابع عمومی تأمین مالی پروژه‌هایی که پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد دارند انجام شود که مصوب شد تا در خصوص این بخش از پروژه‌ها در بازه زمانی معین شده، تأمین منابع انجام و پرداخت‌های لازم انجام شود.

مرتضوی با اشاره به اینکه بخشی از طرح‌های راه‌آهن طرح‌های بزرگ و هزینه‌بری هستند توضیح داد: مقرر شد تا طرح‌های راه‌آهن که طرح‌های بزرگ و هزینه‌بری هستند از محل تهاتر نفت اجرا شوند. با پیگیری‌هایی که ریاست‌جمهوری و وزیر راه و شهرسازی داشتند مجوز لازم برای تهاتر اخذ شد و نشست امروز در ساختمان دادمان در خصوص تعیین پروژه‌هایی بود که از محل تهاتر نفت اجرایی خواهند شد.

وی ادامه داد: پروژه‌هایی که از محل تهاتر نفت اجرایی خواهند شد حدود هشت طرح ریلی هستند که از جمله آنها طرح ریلی چابهار-زاهدان، قطار سریع‌السیر تهران-مشهد، طرح ریلی رشت-آستارا، طرح ریلی خرم‌آباد-درود، و طرح اندیمشک- اهواز است. همچنین در خصوص طرح ریلی شیراز- بوشهر-عسلویه امروز تصمیم‌گیری شد و مقرر شد تا تأمین منابع انجام شود.

مرتضوی اظهار امیدواری کرد تا با ابلاغ مصوبات و تأمین منابع عملیات تکمیلی و اجرای پروژه‌های مهم ریلی هرچه سریع‌تر اجرایی شود.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری