سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1401-12-20 / 10:10:00

جت یاسین‌ می تواند به عنوان هواپیمای پشتیبانی‌ نزدیک‌ استفاده شود

    وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: جت یاسین‌می تواند به عنوان هواپیمای پشتیبانی‌نزدیک‌نیزاستفاده شود. […]

جت یاسین‌ می تواند به عنوان هواپیمای پشتیبانی‌ نزدیک‌ استفاده شود

 امیر محمدرضا آشتیانی وزیر دفاع صبح امروز در حاشیه رونمایی از نمونه معیار تولید و خط تولید انبوه جت آموزشی یاسین که با حضور فرمانده نیروی هوایی ارتش برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های ما در ارتقای آموزش خلبانی است چرا که آموزش خلبانی از جمله آموزش‌هایی است که از اهمیت بالایی برخوردار است؛ انجام این مهم نیاز به هواپیمای آموزشی در کلاس‌های مختلف دارد.

وی‌افزود: صنعت هوایی از سال‌ها پیش اقدام به طراحی جت آموزشی یاسین کردند که امروز فرزند دوم آن رونمایی شد ویژگی این جت آموزشی طراحی کاملاً بومی آن است که موجب شده تا از این نمونه بتوانیم برای هواپیماهای رزمی و پشتیبانی از نزدیک نیز استفاده کنیم.

وی‌ادامه داد: قالب تجهیزات هواپیما بومی‌سازی شده و یقین داریم به عنوان هواپیمای پیشرفته می‌تواند مأموریت‌هایی که به نیروی هوایی واگذار می‌شود را به خوبی انجام دهد و در کاهش مدت زمان آموزش و کیفیت آموزش‌ها مؤثر واقع شود.

امیر سرتیپ حمید واحدی فرمانده نهاجا نیز در ادامه عنوان کرد: در زمان گذشته آموزش خلبانان جت هوایی درخارج از ایران انجام می‌شد و بواسطه تحریم‌هایی‌که علیه کشورمان اعمال شده، اولین جایی که تحت تأثیر این تحریم‌ها قرار گرفت این بخش بود که باعث شد نتوانیم آموزش‌ها را در خارج دنبال کنیم. وی‌ادامه داد: این باعث می‌شود دوره آموزش‌ها کامل‌تر و کوتاه‌تر شود و درآینده نزدیک هواپیمای شکاری که کوثر باشد نیز می‌تواند باعث ارتقای توان دفاعی کشورمان شود.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری