سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1401-12-27 / 18:10:00

سفر شمخانی به امارات در ادامه توافق ایران و عربستان است

    عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: سفر شمخانی به امارات در جهت تقویت روابط میان ایران و کشورهای عربی و در ادامه موضوع توافق با عربستان است. […]

سفر شمخانی به امارات در ادامه توافق ایران و عربستان است

فداحسین مالکی  درباره سفر دبیر شورای عالی امنیت ملی به ابوظبی، اظهار داشت: ما در ماه‌های اخیر شاهد تحولات خاص منطقه‌ای بودیم و این سفر هم در این راستا تعریف می‌شود.

وی بیان کرد: در ماه‌های اخیر شاهد حوزه پررنگ چینی‌ها در معادلات سیاسی منطقه و سفر رئیس جمهور کشورمان به پکن بودیم و در نهایت رفع کدورت میان ایران و عربستان با وساطت خوب چین اتفاق افتاد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تقویت ارتباط کشورهای منطقه باعث کاهش حضور غربی‌ها و آمریکا در خاورمیانه خواهد شد، تصریح کرد: توافق ایران و عربستان مبین این واقعیت است که ما باید با دوستان خود در کشورهای حوزه خلیج فارس روی مسائل کلان منطقه بر اساس منافع ملی خود هم نظر باشیم.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سفر شمخانی به امارات در همین راستا و در جهت تقویت روابط میان ایران و کشورهای عربی است، گفت: حضور شمخانی در امارات در ادامه توافق ایران و عربستان و در راستای تقویت روابط کشورمان با کشورهای عربی است.

مالکی با بیان اینکه ما ان شاء الله شاهد این موضوع خواهیم بود که جمهوری اسلامی ایران در سال آینده با کشورهای منطقه خصوصاً کشورهای حوزه خلیج فارس جلسات مشترک گوناگونی داشته باشد، گفت: قرار است به زودی چین به همراه شورای همکاری خلیج فارس جلساتی با مقامات ایران داشته باشند. تقویت روابط ایران با کشورهای منطقه بر اساس منافع ملی قطعاً جلوی سلطه‌گری غربی‌ها را در منطقه می‌گیرد.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری