سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1402-09-06 / 11:10:00

اقبال جهانی برای خرید شناورهای ایرانی بسیار است

    فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه اقبال جهانی برای خرید شناورهای ایرانی بسیار است، گفت: تجهیزات همه ناوشکن‌ها از جمله دیلمان به روز خواهد شد. […]

اقبال جهانی برای خرید شناورهای ایرانی بسیار است

امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش در حاشیه رونمایی از ناوشکن دیلمان گفت: همانطور که میدانید دریای خزر به عنوان دریای صلح و دوستی شناخته شده اما در کنار آن تبادلات اقتصادی در دریای خزر انجام می‌شود و نیاز به یک شناور مجهز با توان بالا به ویژه برخوردار از توان بالگردی داشتیم.

وی ادامه داد: برای اینکه بتوانیم در امر بازدارندگی نقش نیروهای مسلح خود را به عنوان نیروی دریایی ارتش ایفا کنیم، ناوشکن جمهوری اسلامی ایران دیلمان ساخته و تجهیز و امروز به ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش ملحق شد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش اولین مأموریت دیلمان را مأموریت صلح و دوستی اعلام کرد و گفت: بازدید از کشورهای همسایه و تبادل آموزشی اولویت اول دیلمان است و البته در برقراری ایمنی دریانوردی و امنیت به طور مؤثر حضور پیدا خواهد کرد.

امیر ایرانی تصریح کرد: ما قطعاً از کلاس جماران، ناوشکن‌هایی در ناوگان جنوب در دست ساخت خواهیم داشت و به طور قطع تجهیزات و فناوری‌های به کار رفته در دیلمان بر روی شناورهای کلاس جماران که در حال دریانوردی هستند نیز انتقال داده شده و آنها نیز مجهز به این فناوری‌ها خواهند شد.

وی ادامه داد: با توجه به پیشرفت‌های بسیار قابل توجه صنایع دفاعی کشور، تجهیزات همه ناوشکن‌ها از جمله دیلمان به روز خواهد شد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: ناوگروه ۸۷ ثابت کرد آنچه ایرانی‌ها می‌سازند در دریاهای بسیار خروشان و اقیانوس‌ها از پایداری و ماندگاری بسیار بالایی برخوردار هستند و در همان شرایط اجرای مأموریت می‌کنند به همین دلیل اقبال جهانی برای خرید شناورهای ایرانی بسیار است.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری