سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1402-12-06 / 12:37:00

برنامه ویژه وزارت بهداشت در ۱۴۰۳

    وزیر بهداشت، مهم ترین برنامه و اولویت این وزارتخانه را در سال آینده اعلام کرد. […]

برنامه ویژه وزارت بهداشت در ۱۴۰۳

حوزه سلامت از جایگاه ویژه ای در هر جامعه‌ای برخوردار است و بدون توجه به مقوله بهداشت و درمان، امکان توسعه برای هیچ کشوری وجود ندارد.

بر همین اساس، یکی از اقدامات دولت‌ها، کاهش هزینه‌های درمان با رویکرد پیشگیری از بیماری‌ها و توجه به سبک زندگی سالم است.

بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه برنامه ویژه وزارت بهداشت در سال آینده چه خواهد بود، گفت: اجرای برنامه سلامت خانواده با رویکرد شهرها، مهم‌ترین برنامه ما خواهد بود.

وی با عنوان این مطلب که سبک زندگی در روستاها به مراتب بهتر از شهرهای کشور است، افزود: تاکنون برنامه سلامت خانواده در ۱۹۵ شهرستان اجرایی شده و ما تلاش خواهیم کرد این برنامه را برای سایر شهرهای کشور اجرا کنیم.

وزیر بهداشت ادامه داد: خودمراقبتی و رویکرد پیشگیری از بیمار شدن، در اولویت برنامه‌های وزارت بهداشت در طرح سلامت خانواده قرار دارد.

وی با بیان این مطلب که برنامه سلامت خانواده با محوریت مادران در حال اجرا است، گفت: سلامت خانواده از اهمیت فراوانی برای ما برخوردار است. اجرای برنامه سلامت خانواده را باید یک اقدام مهم در زمینه پوشش سلامت در نظر گرفت.

وزیر بهداشت افزود: حدود ۹ ماه از اجرای برنامه سلامت خانواده و نظام ارجاع گذشته و در حال حاضر ۲۷ میلیون نفر تحت پوشش این برنامه قرار دارند.

عین اللهی تاکید کرد: هدف ما این است تا سلامت خانواده و به ویژه زنان و مادران باردار را ارتقا دهیم و برنامه داریم که در سال آینده، جمعیت تحت پوشش برنامه سلامت خانواده به ۵۵ میلیون نفر برسد.

برنامه سلامت خانواده، از اردیبهشت ۱۴۰۲ در کشور کلید خورده است.

پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر و ارتقای سطح سلامت خانواده به ویژه زنان و مادران باردار، از مهم‌ترین اهداف این برنامه است.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری