سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-01-20 / 10:26:00

دفترچه بیمه سلامت ایران به تدریج حذف می شود

    معاون آمار، فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان بیمه سلامت ضمن تشریح آخرین وضعیت سامانه اطلاعات برخط بیمه شدگان گفت: از نیمه اول تیرماه سال جاری دفترچه بیمه سلامت ایران به تدریج حذف خواهد شد. […]

دفترچه بیمه سلامت ایران به تدریج حذف می شود

رضا میلابی ضمن تشریح آخرین وضعیت سامانه اطلاعات برخط بیمه شدگان گفت: بر اساس مصوبه جلسه دبیرخانه شورای عالی فناوری اطلاعات، سازمان بیمه سلامت مکلف به راه اندازی پایگاه اطلاعات برخط بیمه شدگان شد و سازمان تأمین اجتماعی نیز باید برای انجام اقدامات خود در زمینه استحقاق سنجی و به روز رسانی از این پایگاه در ارائه خدمات به بیمه شدگان استفاده کند.

وی با اشاره به اینکه سازمان تأمین اجتماعی در حال بروز رسانی اطلاعات می‌باشد، گفت: پایگاه اطلاعات برخط بیمه شدگان از ٩ دی ماه سال ٩٨ به طور رسمی در تمام مراکز مورد تائید وزارت بهداشت از جمله تمام بیمارستان‌های کشور و نرم افزارهای تأیید شده مورد استفاده قرار گرفته است.

معاون آمار، فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان بیمه سلامت ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده سازمان تأمین اجتماعی از اول اردیبهشت ماه سال جاری علاوه بر به روزرسانی اطلاعات، به پایگاه اطلاعات برخط متصل و از خدمات آن استفاده خواهد کرد.

وی از حذف تدریجی و کاهش کاربرد دفترچه بیمه سلامت ایران نیز خبر داد و گفت: این موضوع از ابتدای تیر ماه سال جاری آغاز خواهد شد به نحوی که بیمه شدگان در مراجعه به مراکز ارائه دهنده طرف قرارداد با بیمه سلامت ایران بدون نیاز به دفترچه و با ارائه کد ملی خدمات لازم را دریافت خواهند کرد.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری